InPhoTech i Scanway wybrane na SME Track w trakcie Big Science Business Forum 2020!

Big Science Business Forum 2020, czyli druga edycja międzynarodowej konferencji poświęconej współpracy biznesu i przemysłu z ośrodkami Big Science odbędzie się w Granadzie w październiku tego roku. Częścią konferencji będzie SME Track, ścieżka poświęcona współpracy rynku Big Science z małymi i średnimi przedsiębiorstwami, których działalności stanowi podstawę gospodarki Unii Europejskiej.

SME Track ma pokazać, że współpraca z instytucjami Big Science może być dla europejskich MSP sposobem na wzrost m.in. poprzez uzyskanie dostępu do zastrzeżonych technologii i wykorzystanie ich, oraz wiedzy przez nie generowanej, w innych sektorach rynku. Do udziału w niej zostało zakwalifikowanych 20 europejskich firm, wytypowanych przez PERIIA (Pan-European Research Infrastructure ILOs Association) spośród zgłoszeń nadesłanych przez ILO (ang. Industry Laison Officer – łącznik przemysłowy) ośrodków Big Science z całej Europy. Aż 2 ze wybranych firm pochodzą z Polski – są nimi InPhoTech oraz Scanway! Dzięki temu będą mogły zaprezentować swoją działalność m.in. w trakcie sesji posterowych, w przestrzeni wystawienniczej na BSBF 2020 czy też wziąć udział w innych sesjach BSBF 2020. Gratulujemy!

 

Czym zajmują się Scanway i InPhoTech?

 

SCANWAY

Scanway to polska firma, która dostarcza innowacyjne systemy optoelektroniczne do zastosowań w sektorze produkcyjnym, energetyce, i branży kosmicznej. Systemy te umieszczane na liniach produkcyjnych, w satelitach oraz dronach umożliwiają  obserwacje zdalne, kontrolę jakości, pomiary 3D i spektralne. Firma działa aktywnie na płaszczyźnie kosmicznej i przemysłowej przekuwając technologie kosmiczne na użyteczne rozwiązania dla przemysłu.  W przemyśle kosmicznym, Scanway przy wsparciu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju prowadzi prace nad polskim satelitą do obserwacji Ziemi ScanSAT. Ponadto w ramach porozumienia z German Orbital Systems do 2025 roku wyśle pierwszego, europejskiego komercyjnego nanosatelitę na orbitę Księżyca

Dowiedz się więcej o Scanway

CASE STUDY: Scanway – w stronę pierwszego satelity obserwacyjnego w Polsce 

 

InPhoTech

InPhoTech jest wiodącą Polską firmą rozwijającą i dostarczającą innowacyjne rozwiązania oparte na technologii fotonicznej i światłowodowej. Firma istnieje na rynku już 10 lat i stale się rozwija powiększając portfolio swoich produktów oraz technologii. Personel R&D stanowi ponad połowę jej 60-osobowej załogi. InPhoTech rozwija technologie i dostarcza gotowe rozwiązania do wielu gałęzi przemysłu, takich jak energetyka, przemysł wydobywczy, przemysł naftowy, przemysł kosmiczny i lotniczy, medycyna, telekomunikacja, czy bezpieczeństwo. Doświadczenie firmy i jej sukcesy zostały wyróżnione licznymi nagrodami biznesowymi zarówno w Polsce jak i w Europie.

Dowiedz się więcej o InPhoTech

CASE STUDY: InPhoTech – czyli sukces oparty na transferze wiedzy do przemysłu

 

Więcej o Big Science Business Fourm 2020