Skąd pomysł na Big Science Hub?

Inicjatorem i koordynatorem BIG SCIENCE HUB jest Wrocławski Park Technologiczny, który od początku swojego istnienia jest mocno związany  rynkiem Big Science. Jego eksperci pomagają polskim przedsiębiorstwom uwalniać ich potencjał i odkrywać nowe możliwości biznesowe. Utworzenie platformy BIG SCIENCE HUB, to kolejny krok do tego, by pokazać im, że na wielki rynek Big Science składa się szereg mniejszych inicjatyw, będących dla nich źródłem ogromnych możliwości rozwoju.

 

Projekt „Nowoczesne technologie na Dolnym Śląsku”

 

Platforma BIG SCIENCE HUB powstała w ramach projektu „Nowoczesne technologie na Dolnym Śląsku – promocja regionu”, promującego ofertę gospodarczą Dolnego Śląska na rynkach krajowych i międzynarodowych, który uzyskał dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego/Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Jego główne cele to zwiększanie poziomu handlu zagranicznego sektora MŚP z branż high-tech, poprawa rozpoznawalności i wizerunku Dolnego Śląska jako miejsca o wysokim potencjale w zakresie nowoczesnych technologii na szczeblu krajowym i międzynarodowym oraz wsparcie procesu inwestycyjnego w regionie.

Realizatorem projektu jest Wrocławski Park Technologiczny, który ma wieloletnie doświadczenie we wspieraniu dolnośląskich firm w ich zaistnieniu i działalności na międzynarodowych rynkach, szczególnie tym związanym z Big Science. Rynek tzw. Wielkiej Nauki jest tworzony poprzez zapotrzebowanie największych ośrodków badawczych na świecie, takich jak Europejska Organizacja Badań Jądrowych CERN, Europejska Agencja Kosmiczna czy Fusion for Energy. To one są odbiorcami najbardziej zaawansowanych technologii XXI wieku.

 

W ramach projektu działania promujące potencjał Dolnego Śląska trafiły zarówno do potencjalnych inwestorów, jak i regionalnych firm, głównie z sektora MSP.

 

Logo UE

Projekt współfinansowany przez Unie Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Skip to content