Big Science i biznes w każdej skali

 

Organizacje Big Science opierają swoje funkcjonowanie i rozwój na współpracy z zewnętrznymi dostawcami produktów i usług. Dokonują od nich zakupów związanych z działalnością zaawansowanych instalacji badawczo-naukowych, rozbudową zaplecza, jak i codzienną aktywnością ośrodków zatrudniających setki osób. To właśnie nawiązywanie przez instytucje Wielkiej Nauki współpracy z wyspecjalizowanymi, wysokotechnologicznymi dostawcami, jak i przedsiębiorstwami zaopatrującymi je w konwencjonalne produktu i usługi tworzy rynek Big Science. Integrują w ten sposób naukę i biznes związany z różnymi sektorami gospodarki.

 

Przed kim rynek Big Science stoi otworem?

Szanse na zaistnienie na rynku Big Science mają zarówno startupy, przedsiębiorstwa z sektora MSP, jak i duże firmy. Nawiązanie współpracy z ośrodkami takimi jak CERN, ESA, ESS czy też F4F może się zacząć od studenckiego projektu (zobacz przykład firmy Scanway – link do Case Study), skomercjalizowania istniejącej już technologii instytucji Big Science (poznaj historię Techtry – link do Case Study), czy też udziału w konsorcjach i wygrania postępowań przetargowych przez przedsiębiorstwa wywodzące się z naukowych projektów (przeczytaj, jak firma Kriosystem odniosła sukces – link do Case Study).

 

Dla każdej z firm kooperacja z Big Science jest szansą na:
  • uzyskanie dużych zysków finansowych, które wiążą się z wydatkowaniem przez instytucje Big Science ich wielomiliardowych budżetów;
  • wymianę know-how związanego ze specjalistycznymi technologiami;
  • nawiązanie dłogofalowych kontaktów B2B z potencjalnymi zleceniodawcami czy też podwykonawcami;
  • poszerzenie biznesowych i technologicznych horyzontów;
  • zdobycie wiedzy i środków na komercjalizację technologii związanych z nauką (zobacz artykuł o tym, jak Big Science wpływa na gospodarkę i codzienne życie).

 

Jak wejść na rynek Big Science?

Dołącz do BIG SCIENCE HUB i zaprezentuj swoją działalność potencjalnym biznesowym partnerom. Korzystaj z informacji przez nas przekazywanych, poznaj zasady współpracy z ośrodkami Wielkiej Nauki i przekonaj się, jak firmy mogą współdziałać z rynkiem Big Science.

 

Współpraca z instytucjami Big Science

Dołącz do Big Science Hub

Znajdź partnera

 

 

 

Logo UE

Projekt współfinansowany przez Unie Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Zapisz się na newsletter

Wyrażam zgodę na przesyłanie przez Wrocławski Park Technologiczny newsletterów, w tym informacji handlowych na podany adres e-mail.

Oświadczam, iż zapoznałem/zapoznałam się z polityką prywatności Wrocławskiego Parku Technologicznego oraz akceptuję jej postanowienia.

FreshMail.pl
 

Subscribe to the newsletter

I consent to sending of newsletters by Wroclaw Technology Park, including commercial information to the e-mail address provided.

I declare that I have read the privacy policy of the Wroclaw Technology Park and accept its provisions.

FreshMail.pl