Big Science i biznes w każdej skali

 

Organizacje Big Science opierają swoje funkcjonowanie i rozwój na współpracy z zewnętrznymi dostawcami produktów i usług. Dokonują od nich zakupów związanych z działalnością zaawansowanych instalacji badawczo-naukowych, rozbudową zaplecza, jak i codzienną aktywnością ośrodków zatrudniających setki osób. To właśnie nawiązywanie przez instytucje Wielkiej Nauki współpracy z wyspecjalizowanymi, wysokotechnologicznymi dostawcami, jak i przedsiębiorstwami zaopatrującymi je w konwencjonalne produktu i usługi tworzy rynek Big Science. Integrują w ten sposób naukę i biznes związany z różnymi sektorami gospodarki.

 

Przed kim rynek Big Science stoi otworem?

Szanse na zaistnienie na rynku Big Science mają zarówno startupy, przedsiębiorstwa z sektora MSP, jak i duże firmy. Nawiązanie współpracy z ośrodkami takimi jak CERN, ESA, ESS czy też F4E może się zacząć od studenckiego projektu (zobacz przykład firmy Scanway), skomercjalizowania istniejącej już technologii instytucji Big Science (poznaj historię Techtry), czy też udziału w konsorcjach i wygrania postępowań przetargowych przez przedsiębiorstwa wywodzące się z naukowych projektów (przeczytaj, jak firma Kriosystem odniosła sukces).

 

Dla każdej z firm kooperacja z Big Science jest szansą na:
  • uzyskanie dużych zysków finansowych, które wiążą się z wydatkowaniem przez instytucje Big Science ich wielomiliardowych budżetów;
  • wymianę know-how związanego ze specjalistycznymi technologiami;
  • nawiązanie dłogofalowych kontaktów B2B z potencjalnymi zleceniodawcami czy też podwykonawcami;
  • poszerzenie biznesowych i technologicznych horyzontów;
  • zdobycie wiedzy i środków na komercjalizację technologii związanych z nauką (zobacz artykuł o tym, jak Big Science wpływa na gospodarkę i codzienne życie).

 

Jak wejść na rynek Big Science?

Dołącz do BIG SCIENCE HUB i zaprezentuj swoją działalność potencjalnym biznesowym partnerom. Korzystaj z informacji przez nas przekazywanych, poznaj zasady współpracy z ośrodkami Wielkiej Nauki i przekonaj się, jak firmy mogą współdziałać z rynkiem Big Science.

 

Czytaj o współpracy z instytucjami Big Science

Dołącz do Big Science Hub

Znajdź partnera biznesowego

 

 

 

Logo UE

Projekt współfinansowany przez Unie Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Skip to content