Dołącz do projektu POLAND FOR ITER!

Współtwórz z nami matrycę kompetencji polskiego sektora high-tech dedykowaną ITER! Zapraszamy firmy i instytuty, które widzą dla siebie potencjał we współpracy z Fusion for Energy i ITER, do współtworzenia z nami matrycy kompetencji polskiego sektora high-tech, która będzie naszą krajową ofertą dla ITER.

 

Będziemy ją prezentować na międzynarodowych wydarzeniach i w materiałach informacyjnych skierowanych do przedstawicieli tych organizacji. Współpraca z nami przy jej tworzeniu to sposób na znalezienie partnerów biznesowych, promocję na europejskim rynku Big Science i zyskanie szansy na realizację zamówień od F4E.

 

Mechanizm jej działania zakłada, że określając specjalizacje w ramach obszarów tematycznych, które wskazaliśmy, stworzymy mapę firm i instytucji, które mogą wspólnie startować w postępowaniach przetargowych, szczególnie w sytuacji, gdy kompetencje jednej z nich są zbyt wąskie w stosunku do wymogów zamówienia. Przykładowo, jeśli zamówienie ITER będzie wymagało wysokiego stopnia wyspecjalizowania w różnych obszarach kriogeniki, dzięki matrycy będziemy mogli skojarzyć dwa podmioty i pomóc im wspólnie starać się o kontrakt, którego same nie byłyby w stanie zdobyć. Podobnie może to działać w przypadku konieczności łączenia w jednym projekcie kompetencji z różnych obszarów np. diagnostyki plazmy i badań materiałowych.

 

Zgłoszenia chęci udziału w tworzeniu matrycy kompetencji dla ITER przyjmujemy do 15 lipca!

Dowiedz się więcej i dołącz!