Polskie firmy i instytucje dostawcami dla Fusion for Energy i projektu ITER

 

Polskie firmy i instytucje z sektora high-tech mają ogromny potencjał do współpracy z największymi ośrodkami badawczo-naukowymi na świecie. Są sprawdzonymi i cenionymi dostawcami dla CERN, ESA czy ESS. Potencjał i skala działalności naszego sektora high-tech na rynku Big Science wzrasta. Po sukcesie Poland@CERN 2019 startujemy z inicjatywą POLAND FOR ITER, która ma zwiększyć ilość kooperacji nawiązywanych przez Polskie firmy z Fusion for Energy (F4E), organizacji zarządzającej wkładem Unii Europejskiej w projekt ITER.

 

Czytaj więcej: Na czym polega działalność ITER i Fusion For Energy?

Stwórzmy matrycę polskich kompetencji

Wszystkie firmy i instytuty, które widzą dla siebie potencjał we współpracy z Fusion for Energy i ITER zapraszamy do współtworzenia z nami matrycy kompetencji polskiego sektora high-tech. Będziemy ją prezentować na międzynarodowych wydarzeniach i w materiałach informacyjnych skierowanych do przedstawicieli tych organizacji. Współpraca z nami przy jej tworzeniu to sposób na znalezienie partnerów biznesowych, promocję na europejskim rynku Big Science i zyskanie szansy na realizację zamówień od F4E.

 

Mechanizm jej działania zakłada, że określając specjalizacje w ramach obszarów tematycznych, które wskazaliśmy, stworzymy mapę firm i instytucji, które mogą wspólnie startować w postępowaniach przetargowych, szczególnie w sytuacji, gdy kompetencje jednej z nich są zbyt wąskie w stosunku do wymogów zamówienia. Przykładowo, jeśli zamówienie ITER będzie wymagało wysokiego stopnia wyspecjalizowania w różnych obszarach kriogeniki, dzięki matrycy będziemy mogli skojarzyć dwa podmioty i pomóc im wspólnie starać się o kontrakt, którego same nie byłyby w stanie zdobyć. Podobnie może to działać w przypadku konieczności łączenia w jednym projekcie kompetencji z różnych obszarów np. diagnostyki plazmy i badań materiałowych.

 

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

 

Zgłoś kompetencje swojej firmy lub instytucji

Aby współtworzyć z nami matrycę polskich kompetencji dedykowaną ITER, wypełnij poniższy formularz. Skontaktujemy się z Tobą, aby ustalić wszelkie szczegóły.

Ponad to, jeśli znasz firmę lub instytut, która powinna współtworzyć z nami ofertę dla ITER – napisz nam o niej (wystarczy krótkie wskazanie), skontaktujemy się z jej przedstawicielami.

Na zgłoszenia czekamy do 15 lipca 2019 roku.

 

Imię
Nazwisko
Firma/Instytucja
Stanowisko
Adres e-mail

Wskaż kompetencje z obszaru: Diagnosta plazmy - rozwój metod pomiarowych i stanowisk testowych
Wskaż kompetencje z obszaru: Akwizycja i przetwarzanie danych pomiarowych
Wskaż kompetencje z obszaru: Kriogenika - stanowiska pomiarowe, technologie próżniowe
Wskaż kompetencje z obszaru: Badania materiałowe
Dodatkowe uwagi:
Zgoda na przetwarzanie danych

Logo UE

Projekt współfinansowany przez Unie Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.