Na czym polega SCIENCE IT UP?

 

Projekt ScienceITup porusza zagadnienie wykorzystania IT w branży związanej z tematyką big science, w tym branży kosmicznej – zapotrzebowania na technologie, już dostępne rozwiązania i ich zastosowanie. Jego celem jest popularyzacja wiedzy na ich temat, promocja polskich projektów oraz pozyskanie informacji o zapotrzebowaniu światowych ośrodków Big Science na nowe rozwiązania technologiczne.

Nauka, szczególnie ta w wielkim wydaniu, jest nieodłącznym partnerem innowacyjnego biznesu, dlatego chcemy przybliżyć przedsiębiorcom możliwości oferowane przez rynek Big Science, który jest skupiony wokół największych ośrodków naukowo-badawczych takich jak CERN, Europejska Agencja Kosmiczna projekty ITER czy ESS. We Wrocławiu funkcjonuje kilkadziesiąt firm specjalizujących się we współpracy z ośrodkami badawczymi. Efektem tej kooperacji są innowacyjne rozwiązania, o których ich autorzy opowiedzą na specjalnie przygotowanym cyklu ScienceITup: Big Science Edition.

Możliwości współpracy przedstawią również przedstawiciele genewskiej Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych CERN. Będziemy je prezentować w cyklu krótkich filmów wideo w dniach 8 – 19 czerwca. Cały cykl zostanie zakończony sesją Q&A na livie na Facebooku, na którą serdecznie zapraszamy już 19 czerwca.

Harmonogram spotkań

Prelegenci

Jędrzej Kowalewski
Scanway
CEO

Karolina Lisiecka
ZPAS
Head of PR and Marketing Department

Krystyna Macioszek
GMV
Inżynier oprogramowania pokładowego

Organizatorzy:

 

 

 

Patron:

Partner strategiczny:

Partner merytoryczny:

Partner multimedialny:

Kontakt

Magdalena Wypych

magdalena.wypych@araw.pl

Małgorzata Walichiewicz

malgorzata.walichiewicz@araw.pl

Rafał Filipowski

rafal.filipowski@technologpark.pl

Logo UE

Projekt współfinansowany przez Unie Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.