CERN Open Days 2019 już we wrześniu!

14 i 15 września 2019 roku, odbędą się dni otwarte CERN! Będzie to okazja do odwiedzenia i poznania tej największej instytucji Big Science w Europie.

Dni Otwarte w CERN są niejako stałym elementem tzw. „long shutdown”, czyli okresów, w których trakcie, z powodu prac konserwacyjnych, Wielki Zderzacz Hadronów nie pracuje. Obecnie trwa dwuletni okres przerwy w działaniu kompleksu akceleratorów CERN, w trakcie którego, następuje jego rozbudowa i konserwacja.

Dni Otwarte 2019 umożliwią zwiedzającym poznanie kompleksu CERN – zarówno jego budynków, jak i obiektów podziemnych. Dzięki bezpłatnemu wstępowi na debaty, projekcje filmowe, przedstawienia teatralne, warsztaty eksperymentalne i dziesiątek wystaw tematycznych każdy uczestnik będzie mógł poznać nie tylko samą organizację, ale i zrozumieć istotę i potencjał jej działalności.

Tegoroczna edycja dni otwartych odbywa się pod hasłem: Explore the future with us. Specjalne wydarzenia z tej okazji przygotowało Knowledge Transfer Group, odpowiedzialne w CERN za transfer technologii do przemysłu i społeczeństwa. W trakcie wystawy pt. „Technologies that change your lives” będzie można przekonać się, jaki wpływ zaawansowane technologie wywodzące się z CERN mają na społeczeństwo i życie każdego z nas.

 

By wziąć udział w CERN Open Days należy zarejestrować się na stronie: www.opendays.cern. Dostępny jest też na niej pełen program wydarzenia.

 

CERN OPEN DAYS