We Wrocławskim Parku Technologicznym wspieramy ponad 220 firm z różnych gałęzi gospodarki. Naszą dewizą jest innowacyjność, która od wielu lat przyciąga przedsiębiorców i naukowców z sektora badawczo – rozwojowego. Dowodem na to jest stale rosnąca liczba firm współpracujących z WPT działających w ramach przemysłu 4.0. Ten kolejny etap rozwoju industrializacji stawia nowe wyzwania producentom maszyn. Zakłada ich integrację systemów produkcyjnych w celu zwiększenia wydajności i możliwości elastycznych zmian asortymentu. Oznacza to stałe poszukiwanie nowych technologii, które maksymalnie zoptymalizują pracę. Jedną z firm, która poszukuje z sukcesem we Wrocławskim Parku Technologicznym, jest ISCAS.
10 nowych kontrahentów w 12 miesięcy
Firma ISCAS działa na rynku od 2013 roku. Przez pierwsze lata działalności zajmowała się głównie dostawą i modernizacją maszyn. W 2019 roku rozpoczęła współpracę z Wrocławskim Parkiem Technologicznym, a także z Europejską Organizacją Badań Jądrowych CERN. Od tego momentu ISCAS pozyskał 10 nowych kontrahentów. Za intensywny rozwój firmy w ostatnich latach jest odpowiedzialna stale poszerzająca się baza klientów (m.in. z branży automotive, AGD, Oil&Gass), a co za tym idzie, wyzwania związane z jak najlepszym odpowiadaniem na ich potrzeby.
ISCAS zajmuje się dostarczaniem systemów automatyki przemysłowej oraz modernizacją i dostawą maszyn. Do rozszerzenia działalności o integrację komponentów doszło dzięki współpracy z jednym ze stałych klientów. Problemem klienta był brak zintegrowanego systemu produkcji, który wymagał od pracowników każdego szczebla stałej kontroli i codziennego wypełniania arkuszy kalkulacyjnych. Firma postanowiła rozwiązać ten problem poprzez dostarczenie klientowi systemów wspomagających, których stworzenie było możliwe dzięki dobrej znajomości warstwy produkcyjnej i jej newralgicznych punktów. Głównym celem było odejście od ręcznego uzupełniania arkuszy wyników pracy.
Praca w chmurze i technologia edgowa
Nawiązanie współpracy z marką SIEMENS pozwoliło ISCAS na kontynuowanie rozwoju w zakresie cyfrowej transformacji produkcji w oparciu o technologie edgowe oraz chmurowe. Pozwalają one na gromadzenie, przetwarzanie i analizę danych na peryferiach sieci przemysłowej. Stosując technologię edgowe można uzyskać stabilne połączenie urządzeń wykonawczych i chmury obliczeniowej oraz wymianę informacji pomiędzy tymi środowiskami. Polega ona na przetwarzaniu danych w pobliżu miejsca ich powstania, zamiast przesyłania wszystkich informacji do chmury lub firmowych centrów danych. Badania pokazują, że dzięki tym metodom, symulacja pracy maszyn w programie jest możliwa ze stuprocentową dokładnością, a wdrożone na podstawie analizy systemy zwiększają wydajność produkcji o średnio 20%.
Przemysł 4.0 – maszyna, która nie zamierza się zatrzymać
Obecnie usługi wykraczają poza standardową ofertę firmy zajmującej się automatyką przemysłową. ISCAS zajmuje się także audytem efektywności i usługami konsultingowymi, outsourcingiem specjalistów-inżynierów, integracją rozwiązań IT z systemami automatyki przemysłowej, projektami algorytmów sterowania (System Control Diagram) oraz automatyką budynkową.
Dzięki rozwiązaniom, jakie wprowadza się dzięki możliwościom przemysłu 4.0, możliwy jest znaczny wzrost wydajności. Wyróżnikiem firmy ISCAS jest angażowanie klienta w projekt, który jest czynną stroną realizacji projektu. Finalny efekt i wzrost wyników pracy jest zasługą owocnej współpracy dwóch stron.
Historia ISCAS jest dowodem na to, że ciągłe poszukiwanie nowych i lepszych rozwiązań jest kluczem do sukcesu. Przemysł 4.0 to maszyna, która ruszyła i nie zamierza się zatrzymać.