Poland@ITER 2019 startuje już 17 października!

Misja gospodarcza Poland@ITER 2019 startuje już 17 października. To kolejne wydarzenie organizowane przez Wrocławski Park Technologiczny,  które ma na celu intensyfikację współpracy polskiego sektora high-tech do instytucji Big Science! 

Misja dedykowana jest ITER (ang. International Thermonuclear Experimental Reactor – Międzynarodowy Eksperymentalny Reaktor Termonuklearny), czyli projektowi określanemu jest najambitniejszą inicjatywą naukową na świecie, na którego realizację Unia Europejska przeznaczy w latach 2021-2027 aż 6 miliardów euro. Postępowania przetargowe ogłaszane na potrzeby ITER są dostępne dla polskich firm i instytucji, które mają potencjał do realizowania nawet najbardziej złożonych zadań na rzecz tego projektu. W trakcie misji zapozna się z nimi kilkudziesięciu jej uczestników reprezentujących firmy o różnych specjalizacjach, w tym m.in. z zakresu optyki, kriogeniki, inżynierii energetycznej, elektroniki, automatyki czy R&D oraz instytuty naukowe i uczelnie wyższe.

Misja Poland@ITER 2019 będzie trwała dwa dni – 17 i 18 października 2019 roku. W trakcie jej trwania przedstawiciele ITER i Komisji Europejskiej zaprezentują perspektywy współpracy z polskimi firmami i instytucjami oraz przybliżą im postępowania przetargowe organizacji. Wśród nich będzie m.in. Bernard Bigot, dyrektor generalny ITER. Kluczową częścią misji będą bezpośrednie, indywidualne spotkania jej uczestników ze specjalistami ds. przetargów F4E oraz inżynierami z różnych działów technicznych projektu. Drugiego dnia wydarzenia, uczestnicy będą mieli unikalną okazję do wizyty na budowie ITER. Misję zakończy sesja dyskusyjna o wzywaniach i perspektywach polskiego sektora high-tech w kontekście kooperacji z ITER.

 

Zobacz program misji 

 

Poland@ITER 2019 to już drugie tego typu wydarzenie organizowane w tym roku przez Wrocławski Park Technologiczny w ramach projektu BIG SCIENCE HUB. W kwietniu, po raz pierwszy od 20 lat, WPT wraz z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju przeprowadziło Poland@CERN 2019, misję gospodarczą dedykowaną CERN, która przełożyła się na konkretne zlecenia dla uczestniczących w niej firm.

 

Relacja z przebiegu misji zostanie opublikowana na naszym portalu oraz w mediach społecznościowych BIG SCIENCE HUB – na Facebooku oraz LinkedIn.

 

Organizatorzy misji: 

 

Patronat medialny: