Misja Poland@CERN 2019 została zorganizowana przez Wrocławski Park Technologiczny (WPT) oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Przedstawiciele firm realizujących zlecenia dla CERN i tych, które dopiero planowały rozpocząć taką współprace, wraz z łącznikiem przemysłowym (czyli ILO – ang. Industrial Liaison Officer) z CERN, 2 kwietnia 2019 r. wyjechały do Genewy, gdzie mieści się siedziba CERN. Przez 3 dni brali udział  w prelekcjach i spotkaniach networkingowych mających rozwinąć kooperację polskiego biznesu z Europejską Organizacją Badań Jądrowych.

W misji wzięło udział ponad 20 firm i instytucji związanych z różnymi specjalizacjami sektora high-tech od m.in. kriogeniki, przez elektronikę, IT, optykę, fotonikę aż po energetykę jądrową czy fizykę kwantową. Prezentacji CERN dokonali specjaliści z działu zakupów, transferu technologii i inżynierowie, pracujący bezpośrednio przy projektach związanych m.in. z działalnością zespołu akceleratorów, będących centrum działalności tej badawczej instytucji.

Misja została pozytywie oceniona zarówno przez polskich uczestników, jak i przedstawicieli CERN. Planowane są już kolejne jej edycje. 

Biznes spotyka się z nauką, czyli Poland@CERN 2019

Zobacz reportaż z misji Poland@CERN 2019, która odbyła się w kwietniu 2019 roku.

 

Czytaj reportaż z misji 

CERN o polskim biznesie – jaki potencjał ma Poland@CERN 2019?

Poland@CERN 2019 było szczególnym wydarzeniem dla rozwoju współpracy polskiego środowiska naukowo-biznesowego z Europejską Organizacją Badań Jądrowych.  Sesje tematyczne i spotkania B2B w trakcie Poland@CERN były okazją do jej ewaluacji i poszerzenia.

 

Czytaj więcej 

Zobacz katalog Poland@CERN 2019

Media o misji Poland@CERN 2019 [kliknij w logo, aby przejść do publikacji]:

 

 

Logo UE

Projekt współfinansowany przez Unie Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Skip to content