Wrocław na światowej mapie Przemysłu 4.0

Nowa rewolucja przemysłowa, zwana powszechnie czwartą, nie zatrzymuje się ani na moment. Większość ośrodków naukowych na świecie dokłada wszelkich starań, by nie odpaść w tym wyścigu i zaznaczyć swoje miejsce na mapie Industry 4.0. Nie omija to oczywiście Polski, gdzie zdecydowanie wyróżnia się Wrocławski Park Technologiczny. Nasze miasto już wielokrotnie odcisnęło swój ślad i dzięki inicjatywom WPT jest jednym z czołowych miejsc w Europie, które wspiera inicjatywy technologiczne. 

 

Dlaczego innowacyjny biznes chce współpracować z Wrocławskim Parkiem Technologicznym?

W Parku tworzymy kompletną infrastrukturę, czy nawet ekosystem dla biznesów każdej wielkości. Bardzo często współpracujemy zarówno ze startupami, jak i firmami o ogromnej skali. Każdy z ideą i koncepcją do jej wdrożenia jest mile widzianym gościem w WPT. Nasza oferta jest zawsze elastyczna, jesteśmy gotowi dostosować się do potrzeb każdej organizacji, która jest gotowa rozwijać nowoczesne technologie.

Lubimy mówić, że leży to w naszym DNA – wspieranie nawet bardzo śmiałych przedsięwzięć, które mogą wpłynąć pozytywnie na nasze codzienne życie. Intensywnie poszukujemy zarówno firm, jak i pojedynczych naukowców, którzy mogą w przyszłości osiągnąć bardzo wiele w interesujących nas obszarach. Pomagamy im na wielu polach, bo cel jest wspólny!

 

Rozwijaj się z WPT

Naszym najważniejszym celem jest wspieranie firm, które kierują swoje wysiłki na innowacyjne rozwiązania. Rozpoczynając od zespołu kompetentnych mentorów, którzy chętnie doradzą w obszarze rozwoju biznesu, pozyskiwania dofinansowań (zarówno europejskich, jak i krajowych) oraz sposobów na budowanie sieci kontaktów w zasięgu globalnym. Stale współpracujemy choćby
z Europejską Agencją Kosmiczną (ESA) w Paryżu, czy słynnym, szwajcarskim CERN. Nasze know-how bywa pomocne zarówno w dopiero zawiązujących się organizacjach, jak i w prężnie już funkcjonujących firmach.

Dla tych najmniejszych przygotowaną mamy kompleksową ofertę w ramach dwóch, sprawnie działających inkubatorach. Podpowiadamy, jak zaczynając od dobrej idei, poprowadzić pracę i rozwinąć się w mądrze poukładane przedsiębiorstwo. Jednocześnie możemy zaoferować odpowiednią przestrzeń i infrastrukturę w ramach budynków WPT. Oferty najmu takich powierzchni także są preferencyjne, by zbytnio nie obciążać kiełkujących dopiero inicjatyw biznesowych.

Same budynki to oczywiście nie wszystko. Ważną rolę odgrywa dostępny w nich sprzęt i infrastruktura jak choćby dwanaście laboratoriów i prototypowni wyposażonych w światowej klasy sprzęt.

 

Wsparcie 4.0!

Firmy skupiające swoje działania na sektorze 4.0 mogą liczyć na dodatkowe korzyści płynące ze współpracy z Wrocławskim Parkiem Technologicznym. Dostają one regularnie dostęp do eksperckich webinarów, dzięki którym pozostają na bieżąco ze światową rewolucją. Mamy bazę stale aktualizowanych szkoleń z wielu branż, dzięki czemu poszerzamy perspektywę wrocławskich ludzi biznesu, dając im szansę zauważenia nowych potrzeb rynku.

Dodatkowo przygotowaliśmy platformę, dzięki której mogą wymieniać się spostrzeżeniami i inspirować wzajemnie. Całościowe wsparcie uzupełniamy poprzez pomoc we wdrażaniu najnowocześniejszych rozwiązań cyfrowych dla biznesu, które realizujemy w ramach Projektu 4.0.

Największymi firmami działającymi w zakresie przemysłu 4.0 i Big Science w WPT są YASKAWA, KrioSystem, czy ISCAS.

Najprościej mówiąc: pomagamy firmom rozwijać się w tej jakże dynamicznej branży. Każdy, kto ma pomysł, jest tu mile widziany. Razem wejdziemy na wyższy poziom. Nazywamy ten projekt: Level 4.0. Wciąż czekamy na Wasze idee.