Kordecki – automatyka dla Big Science

Jak wyróżnić się na rynku pośród firm proponujących szeroki zakres usług w produkcji i wdrażaniu automatyki przemysłowej? Nawiązać współpracę z rynkiem, który potrzebuje jedynie najlepszych i najnowocześniejszych rozwiązań. Mowa tu oczywiście o rynku Big Science, do którego wejście wcale nie jest łatwe. Wymagający klient to nowe wyzwania, a co za tym idzie, dbanie o jakość i rozwój. Doskonale wie o tym polska firma Kordecki, działająca na terenie Wrocławskiego Parku Technologicznego.

 

Kordecki – automatyka przemysłowa tworzona z pasji, a oparta na wiedzy

Firma Kordecki prowadzona jest przez Piotra i Jacka Kordeckiego, którzy doświadczenie zawodowe w branży automatyki przemysłowej zdobywają już od 15 lat. W skład firmy wchodzi kilka zespołów prowadzonych przez doświadczonych inżynierów. Ich specjalizacje to produkcja i uruchamianie stanowisk montażowych, dostarczanie układów sterowania dla producentów i użytkowników maszyn oraz podłączanie i testowanie układów zasilania i sterowania w branży Big Science.

Wśród klientów firmy Kordecki znajdują się znane koncerny, zlokalizowane na Dolnym Śląsku. Są to m.in.  Toyota, Whirlpool, Parker, Cersanit czy Faurecia, u których Kordecki modernizuje i integruje urządzenia produkcyjne.

Dzięki współpracy z WPT oraz firmą Kriosystem firma zaistniała najpierw jako podwykonawca, a następnie została zaangażowana bezpośrednio w prace dla European Spallation Source – ośrodka badawczego zlokalizowanego w Lund w Szwecji, którego głównym instrumentem badawczym będzie najsilniejsze na świecie impulsowe źródło neutronów. Jego uruchomienie jest planowane na 2023 rok.

 

Kordecki – oferta

Doświadczenie i kompetencje są od wielu lat wypracowywane są bezpośrednio podczas uruchomień, na obiektach u klientów i użytkowników końcowych. Jak zauważa Piotr Kordecki: na rynku obecnie brakuje automatyków uruchomieniowców, którzy łączą wiedzę o zależnościach między projektami, programowaniem i funkcjonowaniem automatyki w rzeczywistych warunkach. Staramy się, aby nasze zespoły funkcjonowały właśnie w oparciu o takich ludzi. Myślę, że to jest naszą mocną stroną. 

Poza Big Science, firma Kordecki ma także doświadczenie w branży:

  • lotniczej – projektowanie i wdrażanie stanowisk testowych i pomiarowych.
  • energetycznej – projektowanie i wdrażania urządzeń pomiarowych
    i rejestrujących.
  • automotive – podłączanie i uruchamianie linii produkujących, komponenty samochodowe.

 

Kordecki – współpraca

Dzięki współpracy z Wrocławskim Parkiem Technologicznym firmie Kordecki udało nawiązać się współpracę z przedsiębiorstwami rynku Big Science, na którym Polska jest już znana i uznawana. Głównym kluczem do sukcesu okazało się wyjście w teren – praca w środowisku klienta, u którego nie sposób zidentyfikować rzeczywistych potrzeb z za biurka.