Sii Sp. z o.o.

Typ: Firma

Branża: ICTITNowe technologieTechnologie przemysłowe

Specjalizacja: Analityka biznesowaAplikacje mobilneAutomatyka i robotykaAutomatyzacja i robotyka procesów technologicznychBezpieczeństwo cyfroweDoradztwo biznesoweE-usługiHandel B2BHandel B2CInteligentne technologie kreacyjneKomunikacja cyfrowaOprogramowanie SaaSSoftwareSystemy informatyczneSzkolenia

Rodzaj działalności: Doradztwo biznesoweUsługi

Kraj: PolskaAustriaBelgiaFinlandiaFrancjaIndieIslandiaNiemcyNorwegiaSzwajcariaSzwecjaWielka BrytaniaWłochy

Współpraca z Instytucjami Big Science: Brak

Najważniejsze informacje

Zatrudniając ponad 4 500 pracowników (Power People), Sii jest czołowym dostawcą usług IT i inżynieryjnych w Polsce. Od momentu rozpoczęcia działalności w 2006 roku jako jednoosobowy start-up Sii nie przestaje się rozwijać, zdobywając zaufanie wiodących firm z całego świata. Dzięki ciężkiej pracy, umiejętnościom i zaangażowaniu firma zyskała miano eksperta i lidera rynku.

Sii wspiera swoich klientów w zakresie testowania, rozwoju oprogramowania, zarządzania infrastrukturą, a także integracji i utrzymania systemów. Realizujemy różnorodne projekty dla wiodących światowych firm z takich sektorów jak bankowość i finanse, ubezpieczenia, telekomunikacja, Hi-Tech, przedsiębiorstwa użyteczności publicznej, przemysł, FMCG i wiele innych.

Doświadczenie

Latem 2005 roku Grègoire Nitot postanawia założyć w Polsce firmę świadczącą usługi IT, tworzy biznesplan i zaczyna szukać inwestorów. Sii Groupe powierza mu 70 000 EUR, co stanowi 70% kapitału początkowego. Pozostałe 30% pochodzi z oszczędności Grègoire'a - w ten właśnie sposób powstaje Sii Polska.

Pierwszą siedzibą nowo otwartej spółki Sii Polska staje się Warszawa, w której do dzisiaj znajduje się główna siedziba firmy. Sii na przestrzeni lat rozwija się bardzo dynamicznie. Z jednoosobowej działalności staje się przedsiębiorstwem zatrudniającym dzisiaj już ponad 4500 pracowników w 14 lokalizacjach w całej Polsce.

Rozwój umożliwiła geograficzna bliskość kandydatów, pracowników i klientów w każdej lokalizacji, ale to, co przyczyniło się do rokrocznego 30% wzrostu firmy, to Centra Kompetencyjne, które skupiają się na wybranym obszarze technologicznym, zrzeszają specjalistów z danej technologii lub domeny i realizują projekty dla klientów w różnych modelach współpracy. To pozwala firmie na kompleksową obsługę klienta – naszą strategią jest idea one-stop-shop. Dzięki temu Sii obsługuje ponad 200 polskich i zagranicznych klientów. Oprócz wiedzy technologicznej mamy też wiedzę z różnych sektorów i chętnie doradzamy naszym klientom jak przejść proces cyfryzacji z zachowaniem dotychczasowej płynności w ich systemach i aplikacjach.

Sukcesy i nagrody

Tytuł Great Place to Work Polska w kategorii przedsiębiorstw powyżej 500 pracowników – 5 razy z rzędu od 2015
Tytuł Great Place to Work Europe – 2018, 2019
Tytuł Najlepszego Miejsca Pracy IT w Polsce według badania magazynu Computerworld AudIT – 2012, 2013, 2015, 2016
15. miejsce na liście Europe’s 500 – najszybciej rozwijających się prywatnych przedsiębiorstw w Europie
Ranking Computerworld Top 200 2018 – pierwsze miejsca w kategoriach:
• Największy dostawca aplikacji mobilnych
• Największy dostawca usług testowania oprogramowania
• Największy dostawca rozwiązań i usług IT dla sektora edukacyjnego i naukowo-badawczego
• Największy dostawca usług wynajmu pracowników IT
Book of Lists 2018/2019 – 1. miejsce w kategorii Business Consulting
„Orzeł Rzeczpospolitej” 2018 w kategorii nowe technologie
Diament Forbesa – 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2018, 2019
Orzeł „Wprost” – 2017, 2019
Gazele Biznesu – 2011, 2012, 2013, 2014
CEE Shared Service & Outsourcing Awards 2020 – Top Digital Services Provider – Poland
CEE Shared Service & Outsourcing Awards 2018 – Najlepszy dostawca usług IT w Polsce
2016, 2018
Nagrody Outsourcing Stars 2018 w kategoriach: IT Contracting (2018 oraz 2019), Leasing Pracowniczy, Software development
Nagroda Outsourcing Stars w kategorii IT Contracting – 2014, 2015, 2016
European Business Awards 2015/2016 – dwa tytuły: National Champion dla Polski oraz National Public Champion dla Polski w kategorii „Elite Growth Strategy of the Year”

Doświadczenie w projektach Big Science

Sii ma doświadczenie we współpracy z ośrodkami R&D. Przykładem takiej współpracy może być dział R&D firmy Qiagen (QIAGEN jest dostawcą technologii do pobierania próbek i przeprowadzania testów w diagnostyce molekularnej, testach stosowanych, badaniach naukowych i farmaceutycznych). Jednym z realizowanych przez nas projektów była praca nad poprawą jakości oprogramowania i dostawy dla dwóch instrumentów medycznych (robotów). Efektem tego projektu było pomyślny rozwój instrumentów oraz dostarczenie klientowi pełne oprogramowanie oraz graficzny interfejs użytkownika.
Kolejnym przykładem jest ABB, gdzie Sii jest częścią zespołu projektującego i wdrażającego nowe rozwiązania dotyczące ładowarek elektrycznych.

Potencjał do współpracy

Jako dostawca usług IT możemy wspierać naszych partnerów w zakresie tworzenia oprogramowania, jego rozwoju i utrzymania. Sii oferuje również zaawansowane rozwiązania z zakresu inżynierii przemysłowej, kontroli procesów i zarządzania produkcją. W ramach struktury Sii zbudowaliśmy 16 centrów kompetencyjnych - są to jednostki wewnątrz firmy zatrudniające osoby posiadające wiedzę i doświadczenie w zakresie tej samej technologii. Osoby te opiekują się konkretnymi projektami technologicznymi, począwszy od analityków, architektów, deweloperów, aż po testerów i zespoły Quality Assurance. Nasze centra kompetencyjne są w stanie zapewnić naszym klientom kompleksową obsługę wielu obszarów IT oraz usług inżynieryjnych. Poprzez wewnętrzną współpracę między centrami realizujemy projekty, które wymagają zaangażowania i wiedzy z kilku obszarów z następujących dziedzin:

• Motoryzacja, kolej i aeronautyka
• Usługi finansowe, bankowe i ubezpieczeniowe
• Opieka zdrowotna
• High-tech, Elektronika i Inżynieria Przemysłowa
• Media, komunikacja i rozrywka
• Sektor publiczny i użyteczności publicznej
• Handel detaliczny, logistyka i produkty konsumenckie
• Rozwój oprogramowania i usługi profesjonalne

Obszary specjalizacji: tworzenie oprogramowania, usługi testowania, operacje IT, usługi inżynieryjne, systemy wbudowane, Business Intelligence, Dynamics 365, Office 365, Salesforce, SAP, usługi szkoleniowe, digital, e-commerce, Business Process Outsourcing, Agile & Atlassian, cybersecurity, systemy

Galeria zdjęć i filmów

Dane kontaktowe

Sii Sp. z o.o.

Niepodległości 69
02-626 Warszawa
Polska

+48 22 486 37 37

Oddział I

Gwiaździsta 66
53-413 Wrocław
Polska
tel. +48 71 75 82 290
@ contact@sii.pl

Oddział II

Dr Stefana Kopcińskiego 79
90-033 Łódź
Polska
tel. +48 42 239 29 60
@ contact@sii.pl

Pliki do pobrania

CERTIFICAT ANSSI-CC-SITE-2019/06

ISO/IEC 27001:2013