30 lat Polski w CERN: Polska dla CERN

Dzięki członkostwu Polski w CERN, którego 30-lecie obchodzimy w tym roku, firmy i instytucje z naszego kraju mogą brać udział w postępowaniach przetargowych czy komercjalizować technologie opracowane w ośrodku. Jak ocenia je CERN?

 

Przez niemal 30 lat z CERN współpracowały dziesiątki polskich firm. Potencjał tego sektora gospodarki dostrzegają wciąż nowe przedsiębiorstwa zainteresowane wejściem na rynek Big Science. Przy okazji misji gospodarczej Polan@CERN 2019, zorganizowanej przez Wrocławski Park Technologiczny, o ocenę polskich firm jako dostawców poprosiliśmy przedstawiciela CERN, dziś warto przypomnieć jego wypowiedź:

Dostrzegamy stały wzrost kompetencji polskich firm. Zaplecze technologiczne i badawczo-rozwojowe, którym dysponują sprawia, że ich oferty są konkurencyjne, a zamówienia im powierzone realizowane są z utrzymaniem najwyższej jakości i staranności.
– Anders Unnervik, Head of Procurement and Industrial Services CERN

 

Pozytywną ocenę przedstawicieli CERN uzyskała również misja gospodarcza Poland@CERN 2019. Wzięło w niej udział ponad 20 firm i instytucji związanych z różnymi specjalizacjami sektora high-tech od m.in. kriogeniki, przez elektronikę, IT, optykę, fotonikę aż po energetykę jądrową czy fizykę kwantową. Prezentacji CERN dokonali specjaliści z działu zakupów, transferu technologii i inżynierowie, pracujący bezpośrednio przy projektach związanych m.in. z działalnością zespołu akceleratorów, będących centrum działalności tej badawczej instytucji. W trakcie 3-dniowego wydarzenia odbyło się ponad 120 spotkań networkingowych! Wiemy, że niektóre z nich zaowocowały nawiązaniem przez Polskie firmy współpracy z CERN!

 

Czytaj reportaż z misji