Czym jest Digital Innovation Hub?

Digital Innovation Hub (dalej DIH) to ośrodek wspierający transformację cyfrową przedsiębiorstw. Nie tylko informuje o potencjale i pozytywnych skutkach wykorzystania najnowocześniejszych technologii dla poszczególnych modeli biznesowych i prowadzi szkolenia w tym zakresie, ale również dąży do wdrożenia realnych zmian w firmach i instytucjach. Poprzez działania demonstracyjne, symulacje procesów czy prototypowanie, pozostający pod opieką beneficjenci DIH-a mogą przetestować wybrane rozwiązania we własnej organizacji. Dodatkowo mogą liczyć na bezpłatne doradztwo i wsparcie implementacyjne doświadczonych ekspertów z różnych dziedzin.

W 2019 roku spośród 42 zgłoszeń do ministerialnego konkursu „Standaryzacja usług hubów innowacji cyfrowych dla wsparcia cyfrowej transformacji przedsiębiorstw” wyłoniono 5 zwycięskich aplikacji. Wśród wybranych przez Ministerstwo Rozwoju (wówczas Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii) projektów znalazł się wrocławski DIH, dziś działający pod nazwą Level 4.0. Z doświadczenia nowopowstałych DIH-ów w przyszłości czerpać będą kolejne inkubatory innowacji. Celem działalności tego typu organizacji ma być bowiem przyspieszenie transformacji gospodarki w kierunku Przemysłu 4.0.

 

O LEVEL 4.0

Level 4.0 to certyfikowany Digital Innovation Hub, działający we Wrocławiu. Instytucję, której celem jest wspieranie cyfrowej transformacji polskich przedsiębiorstw tworzy 5 eksperckich organizacji: Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Wrocławski Park Technologiczny, Balluff Sp. z o.o. oraz TestArmy Group S.A. Dzięki pozyskanym funduszom, wrocławski Digital Innovation Hub bezpłatnie pomagać będzie małym, średnim i dużym przedsiębiorstwom, korporacjom oraz organizacjom, a także start-up’om, klastrom, izbom gospodarczym, grupom badawczym i społeczności akademickiej. Łącząc swoje zasoby i kompetencje konsorcjanci tworzą unikalne programy rozwoju dla organizacji i przedsiębiorstw, oparte o działania edukacyjno-szkoleniowe, demonstracyjne, doradcze i implementacyjne.

W myśl hasła „Osiągnij nowy poziom innowacyjności” Level 4.0 przybliży uczestnikom programu innowacyjne rozwiązania i najnowocześniejsze technologie Przemysłu 4.0, wśród których znalazły się: algorytmy uczące się, chmura obliczeniowa, cyberbezpieczeństwo, Internet rzeczy, automatyka i robotyka, wirtualna i rozszerzona rzeczywistość, wytwarzanie przyrostowe (druk 3D).

Level 4.0 ze swoją bezpłatną ofertą chce dotrzeć do podmiotów charakteryzujących się zróżnicowanym poziomem rozwoju technologicznego z różnych branż. Do udziału w projekcie mogą zgłosić się beneficjenci, którzy szukają wsparcia we wdrożeniu innowacji w wybranym przez siebie obszarze (np. firmy planujące zastosowanie druku 3D w procesie produkcji lub start-upy chcące poprawić bezpieczeństwo danych użytkowników swoich aplikacji), jak i ci, którzy nie mają jeszcze pomysłu na technologiczny rozwój swojego przedsiębiorstwa, ale pragną wprowadzać zmiany w celu zwiększenia swojej konkurencyjności.

 

Zapisy na wydarzenia edukacyjne i szkoleniowe prowadzone są za pośrednictwem strony internetowej Level 4.0. Podmioty, którym zależy na wzięciu udziału w spotkaniach pokazowych (demonstracjach), doradztwie, przetestowaniu lub implementacji poszczególnych technologii oraz innych, indywidualnych działaniach powinny kontaktować się bezpośrednio z ekspertami Level 4.0.

Beneficjenci zgłaszający się o pomoc do DIH-a mogą przejść całościową ścieżkę rozwoju (od szkolenia do wdrożenia) lub uczestniczyć jedynie w wybranym jej odcinku (np. wziąć udział w szkoleniu lub poprosić o wsparcie ekspertów specjalizujących się w wybranej technologii). Ilość miejsc w programie jest ograniczona. Realizacja działań Level 4.0 zaplanowana jest na lata 2020-2021.

 

 

Więcej informacji na stronie projektu > 

Logo UE

Projekt współfinansowany przez Unie Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.