Nie tylko środowiska biznesowe i naukowe mogą skorzystać na włączaniu się w projekty Big Science. Zyskać mogą na tym również regiony, na terenie których realizowane są przedsięwzięcia związane z rynkiem Wielkiej Nauki.
Big Science, jak żaden inny sektor gospodarki, generuje innowacje na ogromną skalę. Im więcej firm i instytucji naukowych z nim związanych działa na terenie regionu, tym większy jest jego potencjał badawczo-rozwojowy i tym mocniej przyciąga on nowe technologie, a co za tym idzie inwestycje.
Sukcesy, szczególnie te na międzynarodową skalę, lokalnych firm, IOB czy uczelni, to świetna wizytówka dla regionu. To okazja do zaprezentowania jego potencjału np. przy okazji konferencji naukowo-biznesowych.
Wspieranie rozwoju sektora high-tech w regionie przyciąga inwestorów, daje możliwości rozwoju startupom i przedsiębiorstwom z sektora MSP.
Unijny program inteligentnych specjalizacji oparty jest o stały dialog pomiędzy władzą regionalną, biznesem i środowiskami naukowymi. Współpraca administracji z firmami, uczelniami i instytucjami związanymi z rynkiem Big Science pozwoli zwiększyć efektywność i skalę ich działań.
Wspieranie przez władze regionalne projektów Big Science zwiększa potencjał badawczo-rozwojowy całego regionu. Ten z kolei wypływa na jego atrakcyjność inwestycyjną.
Dołączając do bazy BIG SCIENCE HUB, regiony mogą promować swoje projekty związane ze wspieraniem innowacyjnego biznesu. To sposób na poinformowanie firm o wysokim potencjale na temat naborów wniosków konkursowych umożliwiających uzyskanie finansowania, czy też o rekrutacji do grup roboczych zajmujących się wdrażaniem inteligentnych specjalizacji.