Organizacje Big Science opierają swoje funkcjonowanie i rozwój na współpracy z zewnętrznymi dostawcami produktów i usług. Dokonują od nich zakupów związanych z działalnością zaawansowanych instalacji badawczo-naukowych, rozbudową zaplecza, jak i codzienną aktywnością ośrodków zatrudniających setki osób. To właśnie nawiązywanie przez instytucje Wielkiej Nauki współpracy z wyspecjalizowanymi, wysokotechnologicznymi dostawcami, jak i przedsiębiorstwami zaopatrującymi je w konwencjonalne produktu i usługi tworzy rynek Big Science. Integrują w ten sposób naukę i biznes związany z różnymi sektorami gospodarki.
Szanse na zaistnienie na rynku Big Science mają zarówno startupy, przedsiębiorstwa z sektora MSP, jak i duże firmy. Nawiązanie współpracy z ośrodkami takimi jak CERN, ESA, ESS czy też F4E może się zacząć od studenckiego projektu (zobacz przykład firmy Scanway), skomercjalizowania istniejącej już technologii instytucji Big Science (poznaj historię Techtry), czy też udziału w konsorcjach i wygrania postępowań przetargowych przez przedsiębiorstwa wywodzące się z naukowych projektów (przeczytaj, jak firma Kriosystem odniosła sukces).
Dołącz do BIG SCIENCE HUB i zaprezentuj swoją działalność potencjalnym biznesowym partnerom. Korzystaj z informacji przez nas przekazywanych, poznaj zasady współpracy z ośrodkami Wielkiej Nauki i przekonaj się, jak firmy mogą współdziałać z rynkiem Big Science.
Czytaj o współpracy z instytucjami Big Science