Starania o organizację w Polsce Big Science Business Forum z poparciem MNiSW

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego udzieliło poparcia PWr i Wrocławskiemu Parkowi Technologicznemu w staraniach o organizację konferencji Big Science Business Forum w 2023 r.

Miło nam poinformować, że otrzymaliśmy z rąk Szefa Gabinetu Politycznego Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Pana Piotra Bobera list poparcia, dotyczący organizacji we Wrocławiu wydarzenia Big Science Business Forum 2023, o które Wrocławski Park Technologiczny ubiega się  wraz z Politechniką Wrocławską. To bardzo ważne, międzynarodowe wydarzenie integrujące ze sobą Biznes oraz Wielką Nauką. Dziękujemy za zaufanie!

Więcej informacji na stronie Politechniki Wrocławskiej >

 

Czym jest Big Science Business Forum?

Big Science Business Forum (BSBF) to jedyna międzynarodowa konferencja dedykowana rynkowi Big Science, który tworzy się wokół ośrodków Wielkiej Nauki – największych instytucji badawczo-naukowych takich jak: CERN, ESA, ESO, ITER, ESS, XFEL czy EMBL. Innowacyjne firmy i instytucje związane z różnymi dziedzinami sektora high-tech mogą dostarczać im różnego rodzaju produkty i usługi.

Pierwsza edycja tego wydarzenia odbyła się w 2018 r. w Kopenhadze i została zorganizowana przez Duńską Agencję ds. Nauki i Szkolnictwa Wyższego przy Ministerstwie Szkolnictwa Wyższego i Nauki oraz portal BigScience.dk. Okazała się ogromnym sukcesem – wzięło w niej udział niemal 1 000 osób, a w jej trakcie wygłoszono 120 prezentacji, odbyło ponad się 800 spotkań dwustronnych i 20 imprez towarzyszących.

 

Big Science Business Forum to wydarzenie o silnie europejskim charakterze. Jego celem jest pokazanie potencjału wartego dziesiątki miliardów euro rynku Big Science – szacowany budżet ośrodków Big Science na lata 2020-2024 to aż 38 miliardów Euro. W trakcie konferencji, jej uczestnicy poznają możliwości pozyskania zleceń od ośrodków Wielkie Nauki, które ze względu skalę swojej działalności generują duże zapotrzebowanie na różnorodne produkty i usługi.