Potencjał Hinkley Point C dla polskich firm

Hinkley Point C (HCP) to elektrownia jądrowa budowana w Somerset w Wielkiej Brytanii. W ramach projektu ogłaszane są liczne postępowania ofertowe, które są w zasięgu polskich firm. Jak nawiązać współpracę z HPC?

 

Multimilionowy projekt budowy Hinkley Poiny C, czyli elektrowni atomowej, w której zainstalowane  będą reaktory EPR (Europejski Reaktor Ciśnieniowy – ang. European Pressurized Reactor ) o łącznej planowanej mocy 3200 MW, ruszył w 2016 roku, gdy zarząd EDF przyjął jego plany, a rząd brytyjski zatwierdził realizację inwestycji.  Szacuje się, że będzie on produkował dwa razy więcej energii niż dwa reaktory elektrowni Hinkley Point B.

Realizacja tak ogromnego projektu  wymaga współpracy z podmiotami z różnych sektorów przemysłu. Kontrakty na realizacje zadań związanych z budową HPC są w zasięgu Polskich firm – pierwsze z nich już realizują zlecenia w Somerset.

 

Dla przedsiębiorców, którzy są zainteresowani ofertami i procesem zamówień związanymi z budową Hinkley Point C został stworzony portal Hinkley Supplay Chain. Opisuje on całą procedurę nawiązywania współpracy między inwestorem a firmą. Znajduje się na niej również odnośnik bazy dostawców Hinkley Point C – rejestracja w niej, daje możliwość przeglądania zapytań ofertowych i ubiegania się o status dostawcy HPC.

 

Więcej informacji można znaleźć na stronach www:

Hinkley Supply Chain

 

EDF Energy o HPC

 

Zobacz jak wygląda budowa Hinkley Point C: