Wrocławski Park Technologiczny (WPT) to miejsce, w którym spotykają się nauka, biznes i innowacje. Połączenie nowoczesnej infrastruktury, najnowocześniejszego zaplecza badawczego i specjalistycznej wiedzy ekspertów stwarza warunki rozwoju dla przedsiębiorców działających w każdej skali. Wparcie znajdą tu zarówno startupy, jak i prężnie działające firmy z sektora MSP.

Obecnie na terenie Parku działa ponad 200 firm związanych z szeroko rozumianymi nowymi technologiami. Do ich dyspozycji jest 14 wyposażonych w światowej klasy aparaturę laboratoriów i prototypowni, unikatowy w skali kraju  Zakład Doświadczalny, nowoczesna powierzchnia biurowa, atrakcyjne tereny inwestycyjne i hala przemysłowa Nowa Siódemka.

WPT to też rozbudowana sieć networkingowa i bogate know-how. Skupia się tu teoria i praktyka, biznes i nauka, innowacje i rynkowe oczekiwania. Taki profil działalności pozwolił na stworzenie warunków, które pozwalają w pełni wykorzystać potencjał naukowo – przemysłowy Dolnego Śląska i promować innowacyjny biznes rozwijający się na jego terenie.

Big Science w WPT

WPT kompleksowo wspiera biznes w rozwoju i nawiązywaniu biznesowych relacji z ośrodkami Big Science. Na terenie Parku działa koordynator ds. współpracy z przemysłem i biznesem ze strony CERN oraz F4E i projektu ITER.

Oferta Wrocławskiego Parku Technologicznego

Oferta WPT umożliwia realizację niemal każdego pomysłu na innowacyjny biznes. Wychodzi naprzeciw potrzebom zarówno dopiero rozwijających się, jak i już prężnie działających przedsięwzięć. Obejmuje min. wynajem powierzchni biurowej i produkcyjnej, dostęp do 14 laboratoriów czy zaplecza konferencyjnego, ale też kompleksowe doradztwo dla sektora B&R.

Potencjał Wrocławia

WPT ulokowane jest we Wrocławiu, stolicy Dolnego Śląska. To centrum biznesu, przemysłu, nowych technologii, a także prawdziwe zagłębie startupów. Świetnie skomunikowany nie tylko z resztą kraju, ale też Europą przyciąga innowacje i inwestycje z nimi związane.

Logo UE

Projekt współfinansowany przez Unie Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Skip to content