Platforma CREODIAS otwarta dla projektów wspierających walkę z pandemią COVID-19

CloudFerro oferuje dostęp do zasobów chmury obliczeniowej i zdjęcia w bardzo wysokiej rozdzielczości (VHR) dla projektów wspierających walkę z pandemią COVID-19

W związku z pandemią COVID-19, firma CloudFerro, która jest operatorem platformy CREODIAS.EU udostępniającej obrazy satelitarne Ziemi, oferuje autorom projektów mających na celu wsparcie walki z wirusem, bezpłatne kredyty na korzystanie z zasobów chmury obliczeniowej, zdjęcia w bardzo wysokiej rozdzielczości na preferencyjnych warunkach lub udostępnione bezpłatnie.

Zdjęcia satelitarne mają szeroką gamę zastosowań, umożliwiając m.in. dostęp do informacji związanych z zarządzaniem zasobami naturalnymi i ochroną klimatu oraz identyfikowanie czynników środowiskowych wpływających na zdrowie ludzi lub łagodzących skutki epidemii. Dzięki obrazom wykonanym z orbity ziemskiej możemy m.in. obserwować, jak wraz z rozwojem epidemii ograniczenia związane z poruszaniem się w poszczególnych krajach oraz zamykanie całych miast i okręgów powodują pustki na ulicach, a wstrzymanie transportu oraz prac w zakładach produkcyjnych powoduje spadek zanieczyszczenia atmosfery.

 

Obrazowanie satelitarne może mieć zastosowanie w projektach badawczych i rozwiązaniach wspomagających walkę z pandemią COVID-19 i jej wpływem na otoczenie. Dla osób, startupów i firm planujących  realizację takich projektów, CloudFerro przygotowało specjalną ofertę dostępu do zasobów chmury obliczeniowej razem z dostępem do zdjęć satelitarnych na platformie CREODIAS.

Więcej szczegółów znajduje się na:

www.creodias.eu/covid-19