Świdnicka Fabryka Urządzeń Przemysłowych ŚFUP Sp. z o. o.

Typ: Firma

Branża: Produkcja maszyn i urządzeń

Specjalizacja: ChemiaEnergetykaInneOchrona środowiskaPrzemysł papierniczyPrzemysł wydobywczy

Rodzaj działalności: ProdukcjaR&DUsługi

Kraj: Polska

Współpraca z Instytucjami Big Science: CERN

Najważniejsze informacje

Firma specjalizuje się w produkcji aparatury cukrowniczej i chemicznej, urządzeń do ochrony środowiska i energetyki, oraz dla przemysłu papierniczego i wydobywczego. ŚFUP oferuje swoim klientom nadzór techniczny, montaż własnych urządzeń na terenie kraju jak i za granicą, zapewniając wysoką jakość naszych usług zgodnie z systemem zapewnienia jakości wg ISO 9001:2015, ISO 14001:2015 oraz PN-N 18001:2004, a także o systemy związane ze spawalnictwem: DIN ISO 3834-2-wymagania jakości dla spawania materiałów, EN 1090-1/2-spawania i wykonawstwa konstrukcji stalowych – klasa EXC 4, wykonawstwa urządzeń ciśnieniowych zgodnie z Dyrektywą 2014/68/EU, wykonawstwa urządzeń ciśnieniowych i rurociągów wg AD 200-Merkblatt HP0 a także uprawnień UDT do wytwarzania i napraw urządzeń ciśnieniowych i bezciśnieniowych.

Doświadczenie

Świdnicka Fabryka Urządzeń Przemysłowych Sp. z o.o. jest przedsiębiorstwem funkcjonującym na rynku od 1997 roku. Powstała na bazie państwowej fabryki urządzeń przemysłowych znanego w kraju i za granicą producenta urządzeń dla przemysłu cukrowniczego w Polsce i na świecie. Nasz zakład produkuje wyroby zarówno na indywidualne – jednostkowe – zamówienia, wykonywane wg projektów powierzonych lub własnych, oraz wyroby powtarzalne – seryjne – dostarczane regularnie dla stałych odbiorców.

Sukcesy i nagrody

Posiadane certyfikaty i uprawienia:
Certyfikat ISO 9001:2015 – System Zarządzania Jakością -TUV Rheinalnd,
Certyfikat ISO 14001:2015 – System Zarządzania środowiskowego – TUV Rheinalnd,
Certyfikat EN 1090-1/2 Kl. EXC4 – Wykonanie konstrukcji stalowych i aluminiowych – Wymagania techniczne dotyczące konstrukcji stalowych – DSV Zert, Dusseldorf,
Certyfikat EN 1090-2:2008 – Spawanie konstrukcji stalowych – GSI SLV Berlin,
Certyfikat DIN EN ISO 3834-2 – System Zarządzania Jakością w Spawalnictwie – GSI SLV Berlin,
Uprawnienia UDT na wytwarzanie i naprawę zbiorników ciśnieniowych i bezciśnieniowych, oraz rurociągów technologicznych zgodnie z wymaganiami 97/23/UE
PN-N 18001:2004- System Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy.

Doświadczenie w projektach Big Science

Wykonanie i dostawa do CERN Prévessin-Moëns, Francja, zbiornika próżniowego kriostatu do Pionowej Stacji Testowej Magnesu o Wysokim Napięciu Pola Magnetycznego HFM (High-Field Magnet – Magnes)

Potencjał do współpracy

ŚFUP Sp. z o.o. jest przedsiębiorstwem specjalizującym się nie tylko w produkcji, ale również w projektowaniu urządzeń przemysłowych do instalacji cukrowniczych, chemicznych i ochrony środowiska, oraz zbiorników ciśnieniowych, bezciśnieniowych i konstrukcji stalowych. Posiadamy wydzieloną strefę produkcyjną dla tzw. „białej stali” – gdzie produkowane są urządzenia i elementy wykonane ze stali wysokostopowych - zgodnej ze specyfikacjami ogólnymi norm PN, DIN, EN i ASME. Dysponujemy zespołem wysokiej klasy specjalistów wyposażonych w stanowiska komputerowe wspomagane oprogramowaniem SolidWorks i AutoCAD, które dają możliwość opracowania koncepcyjnego modelowania 2D oraz tworzenia pełnej dokumentacji konstrukcyjnej w 3D. Wszystkie projektowane przez nasze Biuro Konstrukcyjne urządzenia spełniają ustalone wymagania i procedury techniczne. Współpraca z Politechniką Wrocławską i Wrocławskim Parkiem Technologicznym daje nam niezbędne wsparcie naukowo-technicze.

Galeria zdjęć i filmów

Dane kontaktowe

Świdnicka Fabryka Urządzeń Przemysłowych ŚFUP Sp. z o. o.

Wincentego Witosa 4
58-100 Świdnica
Polska

+48 74 64 99 100

Oddział I

Skarbowców 23A
53-025 Wrocław
Polska
tel. +48 71 782 39 00
@ sekretariat@sfup.pl