S2Innovation Sp. z o.o.

Typ: Firma

Branża: ICTInneITTechnologie przemysłoweUsługi

Specjalizacja: Automatyka i robotykaOprogramowanie SaaSSoftwareSystemy informatyczneSystemy produkcji i kontroliSystemy wizualizacji, nawigacji, digitalizacji

Rodzaj działalności: InneR&DStartupUsługi

Kraj: Polska

Współpraca z Instytucjami Big Science: Inne

Najważniejsze informacje

S2Innovaton zajmuje się projektowaniem oraz wdrażaniem systemów kontroli i nadzoru (m.in. SCADA) w ośrodkach badawczych oraz w przemyśle. W naszej pracy wykorzystujemy TANGO Controls (http://www.tango-controls.org/), EPICS (https://epics-controls.org/), LabVIEW (http://www.ni.com/pl-pl/shop/labview.html) oraz inne narzędzia zgodnie z potrzebami naszych partnerów. Współpracujemy z producentami aparatury naukowej tworząc i integrując niezbędne oprogramowanie sterowania i kontroli.

Doświadczenie

Od początku działalności S2Innovation świadczy usługi dla dużych instytucji naukowych takich jak: European Synchrotron Radiation Facility (ESRF) we Francji, Laboratorium MAX IV w Szwecji oraz Synchrotron SOLARIS w Polsce. Pracujemy nad rozwojem i utrzymaniem TANGO Controls oraz zapewniamy niestandardowe rozwiązania programistyczne dopasowane do indywidualnych potrzeb naszych klientów, takie jak: Zintegrowany System Zarządzania Alarmami Krytycznymi w Synchrotronie SOLARIS.

Doświadczenie w projektach Big Science

S2Innovation od początku działa na rynku BIG Science. Szczegóły przedstawiono powyżej, przy czym twórcy firmy nieocenione doświadczenie zdobyte podczas tworzenia i wdrożenia systemu kontroli w najnowocześniejszym obecnie synchronicznie w Europie: MAX IV Laboratory w Szwecji oraz pierwszym w Polsce oraz jedynym w Europie Środkowo- Wschodniej Synchrotronie SOLARIS w Krakowie.

Potencjał do współpracy

Chcemy nawiązać współpracę z polskimi i zagranicznymi ośrodkami badawczymi zainteresowanymi wdrożeniem, rozbudową lub modyfikacją systemów kontroli do sterowania i nadzoru aparaturą naukową zarówno w małej jak i dużej skali. Szukamy również partnerów biznesowych dla których moglibyśmy tworzyć oprogramowanie i aplikacje sterujące dla wytwarzanych przez nich produktów. Pomagamy opracować i dostosować oprogramowanie sterujące urządzeń do potrzeb ośrodków badawczych.

Dane kontaktowe

S2Innovation Sp. z o.o.

Podole 60
30-394 Kraków
Polska

+48 795 794 676