KrioSystem Sp. z o.o.

Typ: Firma

Branża: Produkcja maszyn i urządzeń

Specjalizacja: Kriogenika

Rodzaj działalności: Produkcja

Kraj: Polska

Współpraca z Instytucjami Big Science: CERNESSInne

Najważniejsze informacje

KRIOSYSTEM realizuje kompleksowe dostawy systemów dystrybucji skroplonych gazów obejmujące przesył, magazynowanie, wymianę ciepła oraz rozdział faz. Dzięki ponad 20-letniemu doświadczeniu i wykwalifikowanej kadrze inżynierów i specjalistów, dostarczamy naszym klientom zaawansowane technologicznie urządzenia i instalacje kriogeniczne, znajdujące zastosowanie w nauce, przemyśle i medycynie. Nasze produkty obejmują dwa obszary temperaturowe - obszary aplikacyjne:

- obszar temperatur skroplonego helu (KRIOGENIKA HELOWA), który dotyczy układów pracujących w temperaturach poniżej minus 269 degC.
- obszar temperatur skroplonego azotu (KRIOGENIKA PRZEMYSŁOWA, LNG, KRIOBIOLOGIA), który dotyczy układów pracujących w temperaturach od -70 do -200 degC. Są to zastosowania obejmujące skroplony tlen, azot, argon, dwutlenek węgla, metan (LNG) i inne gazy techniczne.

Doświadczenie

KRIOSYSTEM dostarcza urządzenia kriogeniki helowej do największych laboratoriów naukowych na świecie, są to m.in. CERN w Genewie, DESY (projekt XFEL) w Hamburgu, GSI (projekt FAIR) w Darmstadt, ESS w Lund.

Sukcesy i nagrody

Stała współpraca z ośrodkiem naukowym CERN.
Nagroda Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, European XFLE i Deutsches Elektronen-Synchrotron za realizację projektu XFEL w Hamburgu.

Doświadczenie w projektach Big Science

Realizacja projektów w CERN, XFEL w Hamburgu, FAIR w Darmstadt, ESS w Lund.

Potencjał do współpracy

Specjalistyczne rozwiązania dla aplikacji kriogeniki helowej i azotowej. Własne biuro konstrukcyjne oraz warsztat wyposażony w urządzenia do wytwarzania i kontroli próżni.
Współpraca z Politechniką Wrocławską i WPT umożliwiająca wsparcie naukowo-technicze.

Galeria zdjęć i filmów

Dane kontaktowe

KrioSystem Sp. z o.o.

Fabryczna 16
53-609 Wrocław
Polska

+48 71 349 00 20

Case study

KrioSystem: Big Science, czyli Big Possibilities

Big Science jest ogromnym rynkiem zbytu na technologie oferowane przez polskich producentów. Wrocławski Park Technologiczny dostrzega ich siłę i zapewnia zaplecze rozwojowo-badawcze, którego stale poszukują firmy chcące działać w tej branży. Oprócz odpowiedniego miejsca pracy, WPT zapewnia także doradztwo na najwyższym poziomie, będąc polskim łącznikiem dla instytutów CERN i Fusion for Energy. Takie placówki współpracują z przedsiębiorstwami każdej wielkości, ale dostarczającymi jedynie najlepsze rozwiązania. Głównym dostawcą urządzeń kriogenicznych dla CERN jest firma KrioSystem, która postanowiła skorzystać z obu tych usług Wrocławskiego Parku Technologicznego.   KrioSystem: pierwsza polska firma na międzynarodowym rynku Big Science Kriogeniką, czyli nauką o wytwarzaniu niskich temperatur oraz zjawiskach w nich zachodzących, właściciele KrioSystem zaczęli zajmować się blisko 50 lat temu, kiedy pracowali w Instytucie Niskich Temperatur...
Więcej

KrioSystem – pierwszoligowy dostawca urządzeń kriogenicznych

Początki firmy Kriosystem Sp. z o.o. sięgają lat 70tych ubiegłego wieku. Przyszli założyciele firmy pracowali wówczas we wrocławskim Instytucie Niskich Temperatur KrioPan zajmując się projektowaniem i wytwarzaniem instalacji dla niskich temperatur. W 1991 zdecydowano się wydzielić tę jednostkę poza strukturę Instytutu a inżynierowie tam pracujący wykupili udziały i założyli firmę Kriosystem. Od początku była to firma mocno osadzona w nauce, bazująca na kompetencjach inżynieryjnych. Realizowała zlecenia nie tylko dla w/w Instytutu ale też dla polskich i zagranicznych instytutów naukowych i uczelni wyższych. Z czasem zaczęto rozszerzać swoją działalność o nowe obszary, np. kriomedycynę (krioterapia, kriodestrukcja, kriokomory) czy urządzenia dla przemysłu (instalacje niskotemperaturowe do przesyłania ciekłego azotu czy tlenu). Operowano jednak w mikroskali, oferując urządzenia nie większe niż 50cm.   Pierwsze...
Więcej

Powiązane artykuły