Expert Solutions Sp. z o.o. (EXSO)

Typ: Firma

Branża: ElektronikaITNowe technologieTechnologie przemysłowe

Specjalizacja: Maszyny i technologie dla rolnictwaSoftwareSystemy informatyczneSystemy produkcji i kontroli

Rodzaj działalności: Usługi

Kraj: PolskaAustraliaAustriaDaniaSzwecja

Współpraca z Instytucjami Big Science: Brak

Najważniejsze informacje

Firma Expert Solutions (EXSO) jest tworzona przez specjalistów w swoich dziedzinach: programistów, wdrożeniowców oraz konstruktorów. Naszą działalność możemy podzielić na dwa profile - konstrukcyjny i informatyczny: zespół konstrukcyjny funkcjonuje jako biuro projektowe, zajmujące się projektowaniem maszyn i urządzeń oraz konstrukcji, szczególnie dla przedsiębiorstwa Araj (www.araj.pl); zespół informatyczny funkcjonuje jako software house i zajmuje tworzeniem systemów dedykowanych dla klientów, w oparciu o własne, wypracowane moduły, szczególnie dla największej grupy producentów maszyn rolniczych w Polsce - Unia oraz dużego producenta central wentylacyjnych VBW.

Naszymi klientami są najczęściej przedsiębiorstwa produkcyjne, które za pomocą naszych rozwiązań optymalizują kluczowe procesy swojej działalności. Dostarczane przez EXSO rozwiązania obejmują m. in. zarządzanie sprzedażą, produkcją, magazynami, logistyką. EXSO jako firma nastawiona na rozwój, realizuje projekty innowacyjne i poszukuje w sposób ciągły rozwiązań związanych z nowymi technologiami.

Doświadczenie

Firma Exso znajduje się na rynku od 10 lat. Prowadzone przez nas projekty realizowaliśmy zarówno dla polskich, jaki i dla zagranicznych klientów. Specjalizujemy się w tworzeniu systemów, portali, które poprawiają wyniki naszych klientów. Naszą dodatkową działalnością jest projektowanie maszyn włączanych w systemy Przemysłu 4.0. Wśród głównych klientów Exso znajdują się najwięksi producenci maszyn i urządzeń rolniczych w Polsce, producenci urządzeń dla przemysłu oraz sektor usług.

Współpracujemy z uczelniami wyższymi, m.in. z Politechniką Wrocławską, Uniwersytetem Przyrodniczymi we Wrocławiu oraz Aalborg University.

Mamy doświadczenia w realizacji międzynarodowych projektów z firmami oraz z uczelniami z Danii, Australii, Austrii, Szwecji.

Sukcesy i nagrody

Jednym z naszych osiągnięć jest realizowanie projektu współfinansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Strategiczny program badań naukowych i prac rozwojowych “Środowisko naturalne, rolnictwo i leśnictwo” – BIOSTRATEG.

Celem tego projektu jest opracowanie innowacyjnej metody oczyszczania powietrza w suszarniach ziarna zbóż i nasion wraz z ograniczaniem emisji zanieczyszczeń. Program obejmuje pięć strategicznych obszarów problemowych:
- bezpieczeństwo żywnościowe i bezpieczeństwo żywności,
- racjonalne gospodarowanie zasobami naturalnymi ze szczególnym uwzględnieniem gospodarki wodnej,
- przeciwdziałanie i adaptacja do zmian klimatu, ze szczególnym uwzględnieniem rolnictwa,
- ochrona bioróżnorodności
- zrównoważony rozwój rolniczej przestrzeni produkcyjnej
- leśnictwo i przemysł drzewny.
Przedsiębiorstwo Exso, realizując powyższy projekt badawczy, jest członkiem konsorcjum na czele z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu, a także Politechniką Wrocławską, Uniwersytetem Przyrodniczym w Lublinie i Instytutem Technologiczno-Przyrodniczym w Falentach.
W ramach konsorcjum wykonujemy badania przemysłowe w istniejących instalacjach suszarniczych.
Zakończenie projektu jest zaplanowane na 1.04.2021 i jego wynikiem będzie prototyp układu osuszania i odzysku ciepła, a także wdrożenie instalacji ekologicznego kompleksu suszarniczo-magazynowego.

Doświadczenie w projektach Big Science

Firma Exso nie ma jeszcze doświadczenia na rynku Big Science. Mamy jednak potencjał, by włączać się w takie projekty. Nasze doświadczenie zdobywane w programie BIOSTRATEG, programie badań naukowych i prac rozwojowych przygotowanym przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, może zostać zaadaptowane na potrzeby energetyki, czy ekologicznego rolnictwa.

Poza tym, cennym doświadczeniem, które nabyliśmy w dotychczasowych projektach jest zastosowanie elementów sztucznej inteligencji, czyli sieci neuronowych i systemów eksperckich.

Potencjał do współpracy

Biorąc pod uwagę dwa profile firmy, możemy współpracować przy konstruowaniu, a także programowaniu. 99% firmy stanowią inżynierowie - specjaliści w swoich dziedzinach. Do współpracy poszukujemy konsorcjów, w których jest zapotrzebowanie na nasze kompetencje, czyli:
a) projektowanie maszyn, urządzeń i konstrukcji
b) programowanie z wykorzystaniem technologii Java, w szczególności w obszarach portali internetowych, systemów integracji i automatyzacji procesów
c) elektroniki w obszarach mini/mikrokomputerów i systemów wbudowanych. Wykorzystujemy mikrokomputery typu Raspberry, czy Banana oraz minikomputery typu NUC.

Dane kontaktowe

Expert Solutions Sp. z o.o. (EXSO)

Mińska 38
54-610 Wrocław
Polska

+48 885 885 227