Astri Polska

Typ: Firma

Branża: Edukacja i działalność badawczaElektronikaITNowe technologiePrzemysłSektor kosmiczny

Specjalizacja: Badania aplikacyjneIntegracja satelitówMechatronikaOptoelektronikaOptykaProcesy R&DSieci i technologie geoinformacyjne SoftwareSprzęt kosmicznySystemy i podzespoły dla branży kosmicznejSystemy informatyczneTechnologie sektora kosmicznego

Rodzaj działalności: InneProdukcjaR&DUsługi

Kraj: Polska

Współpraca z Instytucjami Big Science: ESA

Najważniejsze informacje

Jesteśmy polskim liderem w dziedzinie współpracy przemysłowej z Europejską Agencją Kosmiczną, dla której dostarczamy dedykowane produkty z dziedziny elektroniki, optomechatroniki oraz IT. Dzięki naszemu doświadczeniu w obszarze aplikacji i usług satelitarnych, możemy także zaprojektować dedykowane rozwiązania z dziedziny satelitarnych obserwacji Ziemi, nawigacji satelitarnej (GNSS) i zarządzania kryzysowego. Jesteśmy też oficjalnym dystrybutorem zobrazowań satelitarnych i produktów geoinformacyjnych konstelacji satelitów Airbus Defence and Space w Polsce.

Astri Polska specjalizuje się w projektowaniu i produkcji EGSE (Electric Ground Support Equipment) - urządzeń elektronicznych przeznaczonych do testowania satelitów i sond przed umieszczeniem ich na orbicie. Rozwiązania dostarczane przez firmę są wykorzystywane w wiodących misjach kosmicznych Europejskiej Agencji Kosmicznej, podczas faz produkcji, montażu, integracji i testów. Firma realizuje także projekty związane z urządzeniami przeznaczonymi do walidacji stacji naziemnych odpowiedzialnych za komunikację z satelitami.

Jedną ze specjalizacji naszej firmy jest dostarczanie cyfrowych modeli symulacyjnych dla programów kosmicznych. Ich zadaniem jest symulowanie poszczególnych podzespołów elektronicznych takich jak komputer pokładowy, czy wyposażenia satelity w trakcie testów naziemnych. Modele symulacyjne współgrają z urządzeniami testowymi projektowanymi przez Astri Polska.

Potencjał do współpracy

Firmy Elektroniczne

Dane kontaktowe

Astri Polska

Aleja Krakowska 110/114
02-256 warszawa
Polska

+48 511510141