wn_baner_aktualnosci
tu jesteś / strona główna / sukcesy polskich firm
Sukcesy
Sukcesy polskich firm

 

Polska to kraj ludzi kreatywnych. Niezależnie od tego, jakie są stereotypy o Polakach, wszyscy dobrze wiemy, że w Polsce potencjał jest ogromy. A potencjał ten najłatwiej jest znaleźć w ludziach. Jak mówi stare powiedzenie „Polak potrafi”. Tym, co naprawdę stoi na przeszkodzie w promowaniu polskiej innowacyjności,  jest brak wiary we własne możliwości. Proszę jednak pamiętać, że prawdziwe jest przysłowie „nie taki diabeł straszny jak go malują”.
Przedstawiamy firmy, które uwierzyły w siebie i pokazały, na co stać Polaków. Udowadniają to już od wielu lat, konkurując  z przedsiębiorcami z całego świata, wygrywając przetargi i sprzedając swoje produkty i usługi do Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych CERN.

 

Źródło:
„Włączenie Krajowych Podmiotów Gospodarczych w Prace Nad Badaniami Na Potrzeby Energetyki Termojądrowej” M.Chorowski, P.Bielówka, S.Wójtowicz.
„Polska Cząstka w LHC” Świat Nauki, kwiecień 2008.

 

Chemar Kielce

Firma przygotowała stanowisko do testów prototypowych dipolowych magnesów nadprzewodzących. (http://www.chemar.com.pl/)

> więcej
Kriosystem

Firma wykonała  kriostaty do badań wytrzymałościowych nowych stopów, które znalazły zastosowanie w budowie LHC. (http://www.kriosystem.com.pl/pl/)

> więcej
Metalchem Kościan

Firma wykonała dennice to zbiorników próżniowych. (http://metalchem.biz/)

> więcej
Raciborska Fabryka Kotłów RAFAKO

Firma RAFAKO (http://www.rafako.com.pl/) dostarczyła kriostaty do prototypowego odcinka akceleratora STRING1.

> więcej
SMT Software

Firma SMT Software (http://www.smtsoftware.com/pl) jest jedną z trzech firm, które wygrały przetarg na umowę ramową, na usługi teleinformatyczne, ogłoszony przez ITER.

> więcej
Świdnicka Fabryka Urządzeń Przemysłowych

ŚFUP (http://www.sfup.pl/) wygrał przetarg na wykonanie zbiornika próżniowego dla CERNU, który będzie miał zastosowanie w pionowej stacji testowej High Field Magnet.

> więcej
ZPAS S.A.

Firma ZPAS S.A. z Przygórza (www.zpasgroup.pl) dostarczyła szafy i obudowy teleinformatyczne oraz elementy instalacji elektrycznych i informatycznych detektorów.

> więcej
Projekt „Wielka nauka – kolejny etap procesu transferu technologii” jest współfinansowany z Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.