2019 rok to czas, w którym intensywnie pracujemy nad tym, by przybliżyć polskim firmom i instytucjom z sektora high-tech możliwości, jakie oferuje rynek Big Science. Po sukcesie Poland@CERN 2019 organizujemy kolejną misję, Poland@ITER 2019, tym razem dedykowaną ITER. Odbędzie się ona 17 i 18 października 2019 roku w siedzibie organizacji w St. Paul-lez-Durance na południu Francji, a jej organizatorem jest Wrocławski Park Technologiczny we współpracy z Komisją Europejską. 

Dlaczego ITER?

ITER (ang. International Thermonuclear Experimental Reactor – Międzynarodowy Eksperymentalny Reaktor Termonuklearny) to międzynarodowe przedsięwzięcie realizowane przez kraje członkowskie UE, USA, Chiny, Koreę Południową, Szwajcarię, Rosję, Japonię oraz Indie. Określa się go jako najambitniejszą inicjatywę naukową na świecie. Wkładem UE w projekt ITER zarządza F4E, czyli Fuzja dla Energii (ang. Fusion for Energy) – organizacja Unii Europejskiej (UE). Jej budżet na lata 2021-2027 wynosi aż 6 miliardów euro. Większość tych środków zostanie przeznaczona na działania związane z ITER, projektu, który ze względu na swoją skalę generuje duże zapotrzebowanie na różnorodne produkty i usługi. Trzeba podkreślić, że sukces tego przedsięwzięcia zależy od sprawnej i przynoszącej efekty współpracy z przemysłem i organizacjami R&D. Skupia się ona głównie na budowaniu, produkcji i testowaniu komponentów technicznych do reaktorów termojądrowych. Postępowania przetargowe ogłaszane na potrzeby ITER są dostępne dla polskich firm i instytucji, które mają potencjał do realizowania nawet najbardziej złożonych zadań na rzecz tego projektu. Poland@ITER 2019 ma na celu przybliżenie możliwości, jakie oferuje taka kooperacja.

Poland@ITER 2019

Misja Poland@ITER 2019 będzie trwała dwa dni – 17 i 18 października 2019 roku. Przedstawiciele ITER i Komisji Europejskiej zaprezentują perspektywy współpracy z polskimi firmami i instytucjami oraz przybliżą im postępowania przetargowe organizacji. Kluczową częścią misji będą indywidualne spotkania uczestników misji ze specjalistami ds. przetargów F4E oraz inżynierami z różnych działów technicznych projektu. Drugiego dnia wydarzenia, będą mieli oni unikalną okazję do wizyty na budowie ITER. Misję zakończy sesja dyskusyjna o wzywaniach i perspektywach polskiego sektora high-tech w kontekście kooperacji z ITER.

 

Pobierz program misji Poland@ITER 2019

Kwestie organizacyjne

Uczestnicy nie ponoszą kosztów związanych w udziałem w żadnym z punktów misji, wymienionych w programie. Część konferencyjna odbędzie się w siedzibie ITER w St. Paul-lez-Durance, natomiast baza noclegowa zlokalizowana w Aix-en-Provence.

Organizatorzy nie ponoszą kosztów wyżywienia (poza przerwami kawowymi i koktajlem), noclegów czy dojazdu do Aix-en-Provence. Zapewniają jednak możliwość bezpłatnego, grupowego dojazdu z miasta do siedziby ITER w  St. Paul-lez-Durance. W zakresie noclegów istnieje możliwość skorzystania z grupowej rezerwacji dokonanej przez organizatora dla uczestników Poland@ITER 2019 w hotelu Best Western Plus Hôtel de l’Arbois. Szczegółowe informacje w tym zakresie zostaną przekazane po wypełnieniu formularza rejestracyjnego.


Wszelkie pytania prosimy kierować na adres:
bs@technologpark.pl

 

 

Organizatorzy misji: 

 

Patronat medialny:

Logo UE

Projekt współfinansowany przez Unie Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.