wn_baner_wpt
tu jestes / strona główna / O nas
Menu
O nas


Wrocławski Park Technologiczny promuje dolnośląskie przedsiębiorstwa w dużych Ośrodkach Badawczych na świecie tzw. Big Science. Dzięki WPT polski przemysł ma szansę nawiązać współpracę przy realizacji najbardziej innowacyjnych i prestiżowych projektów. WPT promuje polską innowację technologiczną w Ośrodkach Big Science (m.in. Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych CERN, projekcie budowy Eksperymentalnego Reaktora Termonuklearnego ITER, projekcie budowy Lasera na Swobodnych Elektronach XFEL w DESY, a także ośrodkach GSI oraz ESS).

Naszym celem jest wspieranie przedsiębiorców w zakresie dostarczania towarów i usług do dużych ośrodków badawczych oraz ułatwianie transferu najnowszych światowych technologii z tych ośrodków do polskiego przemysłu. Działalność projektu “Wielka Nauka-kolejny etap procesu transferu technologii” obejmuje monitorowanie przetargów, wyszukiwanie i kontakt z potencjalnymi wykonawcami z Polski oraz pomoc przy aplikowaniu o  zamówienia. Celem projektu jest także ułatwienie przedsiębiorcom kontaktu z laboratoriami oraz pomoc w  zrozumieniu ich struktury i strategii działania w celu zwiększenia szans na otrzymanie zleceń. Pomagamy również w identyfikacji krajowych i zagranicznych partnerów.


Projekt „Wielka nauka – kolejny etap procesu transferu technologii” jest współfinansowany z Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.