wn_baner_strefa
tu jestes / strona główna / Fly Me to Mars
Menu
Fly Me to Mars

Ludzkość zawsze patrzyła w niebo z fascynacją. To zainspirowało nas do podejmowania nowych wyzwań. Wielkie marzenia rodzą wielkie wynalazki!

Nasze dążenie do eksploracji kosmosu owocuje wieloma nowymi technologiami. Wiele z nich na stałe zagościło w naszej codzienności i dziś wydaje się nawet banalne.

Detektory dymu GPS, filtry do wody, termometry na podczerwień, pieluchy dla niemowląt, odporne na zarysowania szkło, nawet nowoczesne buty sportowe i rakiety tenisowe! Lista jest niemal nieograniczona. A jednak gdyby nie nasza tęsknota do lotów w kosmos, żadna z tych rzeczy mogłaby nie zostać wynaleziona!

Technologie kosmiczne to już nie tylko duże międzynarodowe firmy i gigantyczne projekty. Dziś także małe firmy mają swoją szansę do dołączanie do tego rodzaju działań.

Dlatego zapraszamy Państwa do stałego odwiedzania naszej strony fm2mars.com, gdzie chcemy inspirować Was i informować o tym, co dzieje się w obszarze podboju kosmosu.


Projekt „Wielka nauka – kolejny etap procesu transferu technologii” jest współfinansowany z Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.