wn_baner_wpt
tu jesteś / strona główna / iter / aktualności / ITER Business Forum
ITER Business Forum

Po raz pierwszy w dziesięcioletniej historii organizacji ITER Business Forum liczba uczestników przekroczyła tysiąc osób. Reprezentanci 450 firm, laboratoriów i instytucji z 25 krajów dyskutowało na temat rozwoju rynku związanego z budową tokamaka ITER  w Cadarache.

“W tym roku Wrocławski Park Technologiczny wraz z firmą Elektrobudowa S.A. zorganizował wspólne stoisko. – mówi Sylwia Wójtowicz z Wrocławskiego Parku Technologicznego –  W ramach stoiska swoją ofertę prezentowały również firmy: ZPUE (rezydent WPT), AIES oraz Politechnika Łódzka. Podczas spotkania omówiono również koncepcję tworzenia konsorcjum ITER Polska, którego celem jest wspólna aplikacja o duże zamówienie na tym rynku. Celem udziału w targach była również promocja konferencji Innovative Europe – Fly me to Mars. Udział w ITER Business Forum odbywa się w ramach porozumienia podpisanego z Instytutem Fizyki Plazmy i Laserowej Mikrosyntezy.”

Więcej informacji: http://www.iter.org/newsline/-/2680


Projekt „Wielka nauka – kolejny etap procesu transferu technologii” jest współfinansowany z Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.