wn_baner_wpt
tu jesteś / strona główna / iter / aktualności / ITER szykuje kolejne zamówienia na budynki oraz prace wykończeniowe.
ITER szykuje kolejne zamówienia na budynki oraz prace wykończeniowe.

Aktualna strategia dotycząca zamówień na budowę i wykończenie budynków została tym tygodniu opublikowana w na stronie Fusion for Energy (F4E). Dwa przetargi o łącznej wartości do 100 milionów euro będą czekać na zainteresowane firmy.

ITER to kompleks kilkudziesięciu budynków i hal, których budowa odbywa się dzięki zaangażowaniu przemysłu z całej Europy. W najnowszej strategii dotyczącej infrastruktury ITER na rok 2015 pojawiły się dwa nowe przetargi. Pierwszy dotyczy budowy trzech budynków, natomiast drugi prac wykończeniowych na ponad 30 budynkach. Zapytania zostaną opublikowane w trzecim kwartale tego roku, jednak już teraz polskie firmy mogą zacząć przygotowywać się do wzięcia udziału w procedurze przetargowej. Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją dotyczącą obecnie prowadzonych oraz planowanych prac, dostępną tutaj.

Zachęcamy do kontaktu z Krajowym Punktem Kontaktowym lub Wrocławskim Parkiem Technologicznym (tel. 71 798 58 91, e-mail: patryk.wiktor@technologpark.pl) w celu zgłoszenia chęci udziału w planowanych przetargach, lub uzyskania dodatkowych informacji  na temat możliwości związanych z ITER. W szczególności zachęcamy małe i średnie przedsiębiorstwa, które chciałyby uczestniczyć w przetargach na zasadach podwykonawstwa.


Projekt „Wielka nauka – kolejny etap procesu transferu technologii” jest współfinansowany z Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.