wn_baner_wpt
tu jesteś / strona główna / iter / aktualności / ITER Business Forum już w marcu!
ITER Business Forum już w marcu!

W dniach 25-27 marca w Marsylii po raz kolejny odbędzie się „ITER Business Forum 2015” (IBF/15) – konferencja poświęcona współpracy przemysłu i nauki przy realizacji budowy reaktora ITER.

Konferencja jest jedną z największych na świecie dotyczących tematyki fuzji termojądrowej i budowy tokamaka ITER. Rok rocznie przyciąga kilkuset przedstawicieli świata biznesu i nauki. IBF/15 ma na celu przekazanie najświeższych informacji dotyczących postępów w budowie reaktora oraz planowanych przetargów i grantów. W tym celu zorganizowanych zostanie 12 sesji tematycznych poświęconych poszczególnym komponentom tokamaka, m.in. systemowi chłodzenia, płaszczowi wewnętrznemu, czy elementom diagnostycznym.  To, co wyróżnia tę konferencję spośród innych poświęconych ITER-owi to spotkania B2B oraz B2C. Dzięki nim można nawiązać wiele cennych kontaktów z przedsiębiorcami z różnych branż przemysłu, zarówno z dużymi firmami jak Areva, Babcock Noell, czy Siemens, jak również z przedstawicielami sektora MŚP. Dla zainteresowanych organizowane są także dodatkowe atrakcje. W tym roku uczestnicy będą mieli okazję zwiedzić plac budowy ITER, złożyć wizytę w fabryce firmy Airbus Helicopters (dawny Eurocopter) oraz wziąć udział w warsztatach, które odbędą się w siedzibie Comex Nucléaire – spółce zależnej firmy ONET Technologies.

Zachęcamy do zapoznania się z pełnym programem konferencji, dostępnym pod adresem www.iterbusinessforum.com.

W przypadku pytań, prosimy o kontakt z Krajowym Punktem Kontaktowym IFPiLM lub z Wrocławskim Parkiem Technologicznym (tel. +48 71 798 58 91).


Projekt „Wielka nauka – kolejny etap procesu transferu technologii” jest współfinansowany z Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.