wn_baner_wpt
tu jesteś / strona główna / aktualności / Big Science najlepszym projektem wpierającym rozwój kapitału społecznego
Big Science najlepszym projektem wpierającym rozwój kapitału społecznego

Wrocławki Park Technologiczny S.A. otrzymał nagrodę za najlepszy projekt Europejskiego Funduszu Społecznego na Dolnym Śląsku. Doceniony został wkład w nawiązywanie bezpośrednich relacji biznesowych między ośrodkami badawczo-rozwojowymi a lokalnymi przedsiębiorcami oraz naukowcami.

 

W poniedziałek, 13 października 2014 roku odbyła się organizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego konferencja pt. „Niezwykła szansa dla zwykłych ludzi – Europejski Fundusz Społeczny na Dolnym Śląsku – podsumowanie i perspektywy”. Podczas wydarzenia wręczono nagrody za najlepsze projekty na Dolnym Śląsku zrealizowane przy pomocy środków pochodzących z Europejskiego Funduszu Społecznego. Wśród laureatów konkursu znalazł się Wrocławski Park Technologiczny S.A., który zdobył I nagrodę i tytuł „Najlepszy projekt – Niezwykła szansa dla zwykłych ludzi – Najlepsze projekty EFS na Dolnym Śląsku” za projekt „Wielka Nauka – kolejny etap procesu transferu technologii”. Nagrodę oraz dyplom w imieniu Zarządu Wrocławskiego Parku Technologicznego S.A. (WPT) odebrał Marek Winkowski, Wiceprezes Zarządu. – To wielki zaszczyt znaleźć się w gronie organizacji realizujących najznakomitsze projekty w regionie. Chciałbym również podkreślić, że duże słowa uznania należą się pracownikom WPT, a dokładnie kierowniczce projektu, Sylwii Wójtowicz oraz jej zespołowi, którzy zadbali, aby projekt realnie wsparł współpracę na linii nauka-biznes. WPT od początku swojego istnienia przede wszystkim angażował się w pomoc firmom z sektora MŚP oraz w  rozwój nowoczesnych technologii. Cieszę się, że dzięki naszemu projektowi kolejnym firmom z Dolnego Śląska udało się zaistnieć w największych laboratoriach badawczo-naukowych na świecie – powiedział Marek Winkowski.

Projekt „Wielka Nauka – kolejny etap procesu transferu technologii” realizowany był we współpracy z Gminą Wrocław i firmą TECHTRA. Jego efektem było otrzymanie przez 3 firmy zleceń z CERN i ITER. Zorganizowano także cztery seminaria poświęcone tematyce współpracy z ośrodkami Wielkiej Nauki, których prelegentami byli m.in. przedstawiciele Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych CERN, organizacji Fusion for Energy realizującej projekt budowy największego na świecie reaktora termonuklearnego. Prelekcje odbyły się również przy udziale reprezentantów takich firm jak Astrium, Grupa M+W, Cosylab czy Dockweiler. Promowano także potencjał przemysłu i nauki Dolnego Śląska na 10 międzynarodowych konferencjach, m.in. we Francji, Belgii, Monako i Hiszpanii. – Sukces projektu nie byłby możliwy, gdyby nie współpraca i otwartość przedsiębiorców i naukowców na nowe wyzwania, które często wymagały dużego zaangażowania i wiary w swoje możliwości – dodał Marek Winkowski. 


Projekt „Wielka nauka – kolejny etap procesu transferu technologii” jest współfinansowany z Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.