wn_baner_wpt
tu jesteś / strona główna / aktualności / Pierwsza wizyta firmy AcQ Inducom w Polsce
Pierwsza wizyta firmy AcQ Inducom w Polsce

Holenderska firma AcQ Inducom, która 6 października po raz pierwszy odwiedziła Wrocławski Park Technologiczny S.A., odbyła szereg ciekawych rozmów z lokalnymi przedsiębiorcami. Wizyta umożliwiła nawiązanie kontaktów biznesowych i pozwoliła na zapoznanie się przedstawicieli firmy z potencjałem polskiego, innowacyjnego biznesu.

Przedstawiciele Firmy AcQ Inducom zajmującej się projektowaniem i produkcją systemów wbudowanych, przybyli do Polski w celu znalezienia potencjalnych partnerów biznesowych dla swoich przeszłych projektów. Produkty firmy znajdują zastosowanie m.in. w lotnictwie, przemyśle obronnym i transporcie, co spowodowało, że zorganizowane spotkania odbywały się w atmosferze merytorycznej dyskusji na temat innowacyjnych rozwiązań w tych i pokrewnych dziedzinach przemysłu.
Na spotkaniu, oprócz AcQ Inducom zaprezentowały się dwa przedsiębiorstwa z WPT – Espotel i ESDC, które przedstawiły swoje najciekawsze projekty. W bezpośrednich rozmowach z przedstawicielami holenderskiej firmy wzięło udział 15 przedsiębiorców reprezentujących 11 firm. Na spotkanie przybyła również firma WiRan, która specjalnie przyjechała aż z Gdyni, z Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Z uwagi na duże zainteresowanie gości z Holandii potencjałem firm krajowych, rozmowy trwały dłużej niż planowano.
Po spotkaniach biznesowych, przedstawiciele AcQ Inducom zobaczyli laboratoria Wrocławskiego Parku Technologicznego. Szczegółowo zapoznali się z Laboratorium Elektroniki, Mechatroniki i Spintroniki. Drugiego dnia wizyty, goście odwiedzili trzy firmy, w celu bliższego poznania charakteru ich działalności i możliwych opcji współpracy. Jedną z nich była Heart Medical Devices, zlokalizowana w budynku BETA Wrocławskiego Parku Technologicznego.

Wizyta firmy AcQ Inducom była efektem działań Wrocławskiego Parku Technologicznego związanych z promocją współpracy polskich przedsiębiorców i naukowców z zagranicznymi organizacjami.


Projekt „Wielka nauka – kolejny etap procesu transferu technologii” jest współfinansowany z Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.