wn_baner_wpt
tu jesteś / strona główna / aktualności / Spotkanie “Rozwój przedsiębiorczości w ramach współpracy międzynarodowej”
Spotkanie “Rozwój przedsiębiorczości w ramach współpracy międzynarodowej”

27 listopada we Wrocławskim Parku Technologicznym  S.A. odbyło się seminarium „Rozwój przedsiębiorczości w ramach współpracy międzynarodowej.”  Uczestnicy z całej Polski mieli okazję posłuchać jak wygląda współpraca z największymi ośrodkami badawczo-rozwojowymi w Europie oraz przyjrzeć się zarówno zagranicznym jak i polskim firmom prężnie działającym na arenie Wielkiej Nauki. Przybyłych gości przywitał Prezes Zarządu Wrocławskiego Parku Technologicznego, Maciej Potocki, po czym dr. Tadeusz Kurtyka oraz prof. Maciej Chorowski zaprezentowali szanse na rozwój przedsiębiorstw opierając się na doświadczeniach zdobytych w Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych CERN. Współpracę polskiego przemysłu z Europejską Agencją Kosmiczną zaprezentował p. Jarosław Jaworski ze Związku Pracodawców Sektora Kosmicznego, co było bardzo interesującym zakończeniem pierwszej części spotkania i wstępem do prezentacji firm globalnych i krajowych. Przedstawiciele Astrium, Grupy M+W, Dockweiler oraz Cosylab zapoznali uczestników z profilami swoich firm oraz przedstawili obszary współpracy z krajowymi przedsiębiorcami. Odpowiedzią były prezentacje Centrum Komputerowego Politechniki Łódzkiej, SMT Software, ZPUE, Grupy DAAS oraz start-up’a Q-BOT, które wywarły duże wrażenie na zagranicznych gościach.

Seminarium zakończyło się cieszącymi się ogromnym zainteresowaniem rozmowami bilateralnymi firm zagranicznych i polskich.  Mamy nadzieję, że wkrótce widoczne będą owoce nowo nawiązanej współpracy.


Projekt „Wielka nauka – kolejny etap procesu transferu technologii” jest współfinansowany z Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.