wn_baner_wpt
tu jesteś / strona główna / aktualności / Spotkanie “Rozwój przedsiębiorczości w sektorze kosmicznym”
Spotkanie “Rozwój przedsiębiorczości w sektorze kosmicznym”

We wtorek 15 października we Wrocławskim Parku Technologicznym odbyło się spotkanie na temat współpracy polskiego przemysłu z ESA. Eksperci z PARP, Ministerstwa Gospodarki oraz Związku Pracodawców Sektora Kosmicznego przedstawili możliwości związane z przystąpieniem Polski do ESA w kontekście zamówień i opcji współpracy z korporacjami prężnie działającymi na rynku kosmicznym.

Tematami dyskusji były m.in. procesy aplikowania o zamówienia, możliwości współpracy małych i średnich przedsiębiorstw, specyfika rynku kosmicznego, innowacyjność i konkurencyjność polskich przedsiębiorstw, transfer technologii, programy opcjonalne oraz pozytywne skutki “geo-return” dla polskich firm. Spotkanie zakończyło się indywidualnymi rozmowami ekspertów z przybyłymi firmami.

Pragniemy serdecznie podziękować przedstawicielom Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Ministerstwa Gospodarki, Związku Pracodawców Sektora Kosmicznego oraz wszystkim obecnym na spotkaniu za poruszenie bardzo interesujących i ważnych z punktu widzenia przemysłu tematów. Mamy nadzieję, że zaowocuje to zwiększeniem liczby polskich firm współpracujących z ESA przy międzynarodowych projektach.


Projekt „Wielka nauka – kolejny etap procesu transferu technologii” jest współfinansowany z Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.