wn_baner_wpt
tu jesteś / strona główna / cern / aktualności / Seminarium na temat współpracy z ośrodkami Big Science
Seminarium na temat współpracy z ośrodkami Big Science

Dnia 28 lutego 2013r. we Wrocławskim Parku Technologicznym odbyło się seminarium na temat współpracy polskich przedsiębiorców z ośrodkami Big Science. Gośćmi spotkania byli Anthony Courtial – członek grupy Business Intelligence i Zamówień Publicznych Fusion for Energy, Dr. John Weisend – lider grupy Kriogenika i Próżnia Europejskiego Źródła Spalacyjnego ESS, Prof. Roman Zagórski – Koordynator Asocjacji Euratom-IFPiLM, Prof. Maciej Chorowski – członek Komitetu Wykonawczego Fusion for Energy, polski ILO dla CERN, członek Komisji Finansów CERN oraz Paweł Nadrowski – Pełnomocnik Dyrektora ds. Administracyjnych Instytutu Fizyki Plazmy i Laserowej Mikrosyntezy. Poruszono tematy związane z uczestnictwem polskich przedsiębiorców w przetargach organizowanych przez CERN i ITER, przedstawiono strukturę i strategię działania Fusion for Energy, które nadzoruje europejski wkład do projektu ITER, omówiono ideę i zasady korzystania z Industry & Association Portal oraz zaprezentowano listę bieżących i nadchodzących przetargów F4E. Uczestnicy mieli również okazję wziąć udział w panelu przemysłowym, w którym mogli porozmawiać z przedsiębiorcami współpracującymi  z CERN-em, m.in.  Piotrem Grzegory z firmy Kriosystem, Arturem Matuszek i Adamem Dziwoki z Prevac Sp. z o.o. oraz z Arturem Flinta i Marcinem Bogusz z Action S.A.

Poniżej prezentujemy zdjęcia z seminarium.

Osoby zainteresowane współpracą z ośrodkami takimi jak CERN czy ITER zapraszamy do kontaktu z Punktem Kontaktowym Big Science zlokalizowanym we Wrocławskim Parku Technologicznym
tel. 71-798-58-91, e-mail: bs@technologpark.pl.

Prezentacje do pobrania:

F4E – BI PRESENTATION – WROCLAW TECHNOLOGY PARK – 28 02 2013

Informacja o Asocjacji PN

Napisali o nas:

Polska Gazeta Wrocławska


Projekt „Wielka nauka – kolejny etap procesu transferu technologii” jest współfinansowany z Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.